Резніков: баланс вже змінився, Росія приречена на поразку, Україна обов’язково переможе

Новини

Баланс вже змінився: Росія приречена на поразку, а Україна обов’язково переможе. Але попереду дуже непростий період, адже ворог вдається до терору, щоб спричинити гуманітарну кризу.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Він заначив, що Міноборони працює над тим, щоб світ сприйняв українське бачення перемоги і вона настала якомога швидше

Міністр оборони навів кілька прикладів, які демонструють, що українська армія серйозно еволюціонувала після 24 лютого.

“Усі пам’ятають, наскільки непростою була ситуація з забезпеченням шоломами та бронежилетами у березні та квітні. Згідно з даними, які мені доповідали, на весь київський гарнізон минулої зими офіційно перебував у резерві один шолом. Стартувати довелося саме у такій реальності”, – розповів Олексій Резніков.

Він нагадав, що взимку 2022 року українські виробники бронежилетів були спроможні виготовити 3-5 тисячі одиниць броні на місяць, що абсолютно не відповідало запитам військових.

“Коли виникла необхідність швидко забезпечувати армію, чисельність якої різко зростала, Міноборони довелося активно працювати на зовнішньому ринку, імпортувати. З метою диверсифікації було укладено десятки контрактів. Ми також зверталися по допомогу до міжнародних партнерів. Велику допомогу тоді надали наші громадяни, волонтери. Це рішення підходить для екстремального часу, але стратегічно ситуацію треба було змінювати”, – пояснив міністр оборони.

За його словами, щоб не залежати від зовнішньої кон’юнктури і спрямовувати кошти в українську економіку, ще навесні Міноборони зробило усе від нього залежне, щоб українські виробники бронезахисту змогли зберегти і наростити виробничі потужності.

Шоломи і бронежилети українського виробництва

“Станом на 17 листопада 2022 року Міністерство оборони не тільки забезпечило поточні потреби Збройних сил України, але й сформувало і вже пару місяців підтримує для армії резерв у вигляді понад 200 тисяч бронежилетів і понад 100 тисяч шоломів. Це при тому, що відбувається постійний рух – забезпечуються нові підрозділи, здійснюється заміна тощо”, – повідомив Олексій Резніков.

Він запевнив, що резерв буде поступово зростати відповідно до запитів ЗСУ. Окрім того, наступного року Україна буде здатна самостійно забезпечити усі потреби Сил оборони у бронежилетах та шоломах, а імпорт за необхідності може стати точковим доповненням.

Аналогічні процеси, за словами Резнікова, відбуваються і в інших секторах оборонно-промислового комплексу, зокрема, у процесі забезпечення озброєнням та військовою технікою.

“Міноборони ініціювало та забезпечило ухвалення рішення уряду, яке значно спростило процес випробування та прийняття зразків на озброєння чи постачання. Наступним кроком буде перегляд усіх існуючих ДКРів (дослідно-конструкторських розробок), щоб залишити фінансування тільки тих, які дійсно зорієнтовані на результат. А також зміна підходу до реалізації ДКР. Щоб вони не перетворювалися на безкінечний процес, який може тривати десятиліттям”, – наголосив Олексій Резніков.

Також, за його словами, у Силах оборони України вдосконалюється логістика, у тому числі через впровадження натовської програми Logfas.

Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну з метою окупації території і повалення влади. Однак український народ дав гідну відсіч, зламавши початкові плани ворога.

OBOZREVATEL