РФ готується до нових масованих ударів: названо особливо небезпечні дати

Новини

Для нових жорстоких атак окупанти можуть накопичувати ударні дрони-камікадзе.

Аналізуючи кількість нальотів дронів-камікадзе Shahed-131/136 за січень, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Ковалено повідомляє, що окупанти застосували по Україні 274 дрони-камікадзе. politeka.net

У цей підрахунок Коваленко не включив наліт з 31 грудня на 1 січня (90 дронів-камікадзе), оскільки він його розглядає як атаку, що почалася наприкінці грудня 2023 року, тобто сплановану та підготовлену саме на грудень.

«Але, навіть якщо і враховувати ці 90 Shahed-131/136, то показник складе 364, що все одно набагато нижче рекорду грудня 2023 – 625, без урахування тих же 90 дронів», – підкреслив Коваленко у своєму телеграм- каналі.

Військовий експерт нагадав, що до рекордного грудня максимальні показники нальотів 2023 року були у вересні – 504 та травні – 406.

Січень, за словами аналітика, продемонстрував, що Росія не має в своєму розпорядженні єдиного, пропорційного боєкомплекту, для систематизації нальотів і виведення стабільного графіка нальотів Shahed-131/136.

У окупантів залишилася гостра залежність від постачання з Ірану та його виробничих можливостей. А вони, зазначає експерт, хоч і зросли за останні півтора роки, але не можуть забезпечити потреби РФ щодо системних нальотів на Україну.

«Кожен рекордний показник нальотів дронів-камікадзе досягається за допомогою зниження інтенсивності ударів протягом попередніх місяців», – зауважив Коваленко.

Тобто, наприклад, до грудня в РФ готувалися, накопичуючи БК. А в січні 2024 чистий показник нальотів виявився нижчим, ніж у жовтні-листопаді.

І все ж, підсумовує аналітик, це не означає, що Іран не має можливості нарощувати виробництво. Ці потужності у них є і ця можливість набагато більша, ніж у самої Росії.

«А тому не виключено, що протягом 2024 року Іран зможе вийти на показники виробництва від 600 до 800 Shahed-131/136 на місяць. Але навіть у цього виробництва є стеля і в Ірану це межа контрабандних поставок», – припускає експерт.

За його словами, контрабанда справді допомагає обходити санкції, але не заміняє вільний імпорт. А тому в Ірану можливості нарощування виробництва Shahed-131/136 не безмежні.

«Не виключено, що наступним рекордним місяцем за нальотами Shahed-131/136 може стати травень. Це обумовлено термінами та можливостями накопичення максимального БК для такого показника, а також цілою чергою фетиш-дат для росіян, а саме – 1 травня, 2 травня (особлива загроза для Одеси), 9 травня», – попередив експерт.

Ударні безпілотники типу Shahed-131136, якими Росія атакує Україну з вересня 2022 року, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора із посиланням на експертизи.