Рік тому не заплатив 70 грн за газ – надійшло повідомлення про позов: Як українців карають газові постачальники

Новини

В Україні навіть за дрібні та старі борги з комуналки газзбути погрожують судовими позовами. Частина українців не знає про заборгованість, оскільки постачальник змінився понад рік тому. Про те, чим загрожують борги з комуналки та що варто знати українцям, читайте у матеріалі OBOZREVATEL, передають Патріоти України.

Торік у травні “Нафтогаз” став практично єдиним постачальником газу населенню. Регіональні газзбути (належали олігарху Дмитру Фірташу) клієнтів втратили.

В результаті домогосподарства, які помилково заплатили газзбуту замість “Нафтогазу”, були змушені писати заяви про повернення коштів та добиватися компенсації. Тепер, більш як через рік, вже колишні клієнти постачальника газу отримують рішення судів про стягнення боргів, їхні банківські рахунки арештовують.

У реєстрі судових рішень – десятки рішень щодо стягнення боргів. “Лякалки” про майбутні судові позови отримують навіть ті, хто про свої борги не знає і справно платив за газ. Як розповідає мешканець Київської області Денис, розмір його заборгованості, про яку йому не було відомо, становить 71 грн.

“Київоблгаз Збут” через 71 грн подав на нього до суду, принаймні так йдеться у квитанції, яку він отримав від компанії. “Я перевіряв, чи є позов проти мене, не знайшов. Спробував додзвонитися до газзбуту, але у них не працює гаряча лінія”, – обурюється Денис.

Незважаючи на те, що постачальник газу в українців змінився, потреба платити за рахунками залишилася. Навіть якщо йдеться про заборгованість, яка вже кілька років, оплачувати її в будь-якому разі необхідно. А ті, хто не зробить цього добровільно, рано чи пізно заплатить через суд.

Щоправда, часто газові підприємства не подають до суду, лише погрожують судом. Якщо заборгованість становить лише 71 грн, ймовірно, позиватися за такий борг недоцільно. Судовий збір за такий позов становитиме 2684 грн (щоправда, його має сплачувати сторона, яка програла суперечку).

Наприклад, у червні 2023-го “Київоблгаз Збут” звернувся до Бориспільського міськрайонного суду і вимагав у свого клієнта заплатити 13,1 тис. грн боргу. “У червні 2023 року “Київоблгаз Збут” звернувся до суду з позовом та послався на те, що позивач постачав природний газ у житловий будинок. У зв’язку з тим, що він неналежно оплачує вартість спожитого природного газу, виникла заборгованість у розмірі 13 199 гривень”, – йдеться у матеріалах справи. Суд розглянув вимогу газзбуту та зобов’язав українця заплатити і старий борг, і 2684 грн судового збору.

В Україні відновили повірку лічильників. При цьому згідно із законом “Про комерційний облік комунальних послуг” за повірку відповідає власник лічильника, тобто кожен українець. Є певна періодичність повірки. І у випадку з газовими лічильниками донарахувати можуть десятки тисяч гривень.

Адвокат Роман Симутін розповів про випадок, коли українцю донарахували 60 тис. грн через плутанину в пломбах. Українець у 2007-му замінив свій лічильник, газова служба склала акт. Однак через роки зняли лічильник на повірку та заявили про порушення: мовляв, пломба встановлена пізніше, ніж сам лічильник. Довести, що було зроблено заміну, не вдалося. Внаслідок цього донараховану суму доводиться знімати через суд, засідання якого відбудеться незабаром.

“У суді облгаз не заявив, що лічильник змінили 2007 року, відповіді на запити про надання актів заміни лічильника в 2007 році не надав і взагалі заперечував цей факт, пославшись, що в лічильник втручалися і змінили пломбу. Лише уявіть собі цинізм! Знають, що люди зазвичай не зберігають акти газової служби десятиліттями”, – пояснив юрист.

Кожен споживач комунальних послуг зобов’язаний самостійно стежити за тим, щоб вчасно сплачувати комунальні рахунки. Крім того, також необхідно перевірити у своєму паспорті на лічильник термін його виробництва та періодичність обов’язкової повірки.