“Рішення безпрецедентне”: експерт розповів, чим обернеться для путіна видача ордера на арешт, і коли будуть наслідки

Новини

Політолог розповів, що це безпрецедентне рішення Міжнародного кримінального суду, і воно матиме серйозні наслідки.

Політолог Володимир Фесенко в ефірі ютуб-каналу ZAXID.NET розповів, що рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі видати Ордер на арешт путіна матиме серйозні наслідки для російського диктатора. Починаючи від посилення міжнародної ізоляції та її власної параної, до обмеження всіх офіційних контактів зі світовими лідерами.

За словами Фесенка, для України видача цього ордера – хай і проміжна, але перемога. У будь-якому випадку, це різко підриває та послаблює міжнародні позиції путіна.

“І справді, воно так чи інакше, але впливатиме на внутрішню ситуацію в російських елітах. Можливо, не так швидко, але все ж таки, я думаю, страхи і невпевненість там вже присутні. І тому, дійсно, я думаю, що для нас це приємна новина. Але наслідки будуть не тільки ось одномоментні вже найближчим часом, ще буде слідство і так далі. Але стратегічне значення дуже велике”, – каже політолог.

Він також нагадав, що раніше не було прецедентів, коли видавали ордер на арешт глави держави із ядерною зброєю.

“Рішення безпрецедентне. Були відповідні рішення, ордери на арешт кількох глав держав, але щоб проти держави з ядерною зброєю, держави, яка є членом Радбезу ООН нічого подібного ніколи не було. І ось це свідчення того, що зараз путіна не бояться. І міжнародне співтовариство у вигляді таких важливих міжнародних інституцій, як Міжнародний кримінальний суд, не готові починати кримінальне розслідування та оголошувати путі на підозрюваних у скоєнні міжнародних злочинів”.

Що змінює цей Ордер на арешт?

“Багато чого змінює. По-перше, це означає суттєве посилення міжнародної ізоляції. До цього моменту, ну ізоляція була такою, досить символічною. Так, були санкції проти росії, було засудження, було багато критики на адресу російського президента. Але в даному випадку , ордер на арешт – це дуже серйозно.Я думаю, при всіх цих погрозах, мовляв хочемо подивитися, хто там заарештовуватиме путіна, але я думаю, що путін, який боявся коронавірусу, не виїжджав у далекі візити, взагалі, навіть ось ці довгі столи, за якими він зустрічався з різними міжнародними гостями – це свідчення параної путіна, а такий ордер на арешт тільки посилить параною путіна. Та й другий важливий наслідок, ну ось крім такої формально-правової ізоляції путіну, це ще й клеймо. Тавро злочинця, нехай попереднє, бо це ще не вирок, але все одно, підозри дуже великі та докази вагомі. Інакше б такий ордер не виписували вже зараз. І, безумовно, путін стає токсичним, а це обмежує контакти з ним, прямі офіційні контакти”, – розповів Фесенко.