Російський “ленд-ліз”: Українські військові захопили на Луганщині російський танк Т-90М “Прорыв”

Новини

Бійці одного з українських підрозділів захопили російський танк Т-90М “Прорыв”.

Відео з трофеєм опублікували в соціальних мережах. Техніку захопили на Луганщині. На танку не видно суттєвих ушкоджень.

За інформацією аналітиків Oryx військові Сил оборони України захопили 2 таких танки, ще 2 було пошкоджено та покинуто росіянами. Знищити вдалося дві таких бойових машини.

Нагадаємо, один Т-90М “Прорыв” українські військові захопили на Харківщині, під час відступу російських військ у вересні.

Російська армія отримала першу партію Т-90М у 2020 році. Вона була передана до складу 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії 1-ї гвардійської танкової армії.

Захоплений українськими силами на Харківщині російський танк Т-90М “Прорыв”. Вересень 2022. Україна. Фото: “Shawshank Redemption“

Захоплений українськими силами на Харківщині російський танк Т-90М “Прорыв”. Вересень 2022. Україна. Фото: “Shawshank Redemption“

Т-90М “Прорыв” був розроблений в рамках ДКР “Прорыв-3” і є модернізованою версією основного російського танка Т-90, який своєю чергою є модернізацією радянського танка Т-72.
Ці машини отримали принципово нову башту і більш потужний двигун. Танки були оснащені новим багатоканальним прицілом, що забезпечує застосування озброєння в будь-який час доби.

Танки Т-90М "Прорыв" від “Уралвагонзавод”. Фото: Ростех
Танки Т-90М “Прорыв” від “Уралвагонзавод”. Фото: Ростех

На танк встановлюються протикумулятивні екрани та система динамічного захисту “Реликт”. Також він може бути оснащений і комплексом активного захисту “Арена-М”.

До слова, в кінці листопада в розбитій російській колоні техніки в районі села Кислівка на Харківщині виявили знищений Т-90М “Прорыв”.

Знищили ворожу техніку ще у вересні, але українським військовим розгледіти колону вдалося тільки зараз.