Росія гатить новими ракетами: 12 мільйонів доларів за постріл

Події

Росіяни почали оновлювати крилаті ракети Х-101, які стали більш дорогими у виробництві, але менш ефективними.

У Генштабі ЗСУ констатують факт виснаження запасів крилатих ракет у російській армії. Крилата ракета Х-101, якою росіяни вдарили по Вінниччині кілька тижнів тому, вже цього року виробництва.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У Генштабі ЗСУ зазначають, що модернізація цього зразка росіянами відбулася ще восени, коли генерали країни-агресора зрозуміли, що їхня високоточна зброя взагалі не досягає цілі. На ракету встановили модифіковану систему, де оптико-електронне наведення має кілька об’єктивів – для більш точного ураження.

Ці нововведення зробили ракету вартістю 12 млн доларів ще більш дорогою у виробництві, натомість менш ефективною. До того ж міжнародні санкції не дають Росії виробляти й модернізовувати стратегічні ракети високої дальності потрібними їм темпами.

У Генштабі проаналізували новітні розробки російського військово-промислового комплексу, аби ефективніше протидіяти ракетним ударам терористів. І закликали європейців активніше надавати нам снаряди для збиття вбивчого заліза, яке агресори запускають по мирних містах.

“Ноу-хау російського ВПК, яке було виявлено в ракетах Х-101, – це блок постановки пасивних перешкод. Він споряджений піропатронами, які вистрелюють смужки фольги під час польоту. При цьому вони створюють хмару, яка ускладнює наведення засобів ППО на ракету”, – розповів представник Центру трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ Микола Данилюк.

За його словами, запаси ракет у РФ відчутно зменшилися – про це свідчить те, що після обстрілу 10 лютого були зібрані фрагменти ракет, виробництво яких датоване 2023 роком.