Росія обстріляла українську електростанцію: пошкоджено обладнання, споживачам вимикали світло

Новини

Росія завдала удару по одній із теплоелектростанцій (ТЕС) в Україні. Регіон не розкривається, але відомо, що атака відбулася на сході України увечері 22 жовтня. Без світла залишилася низка споживачів.

Про це повідомили енергокомпанія ДТЕК та “Укренерго” вранці 23 жовтня. “На щастя, обійшлося без постраждалих. Внаслідок атаки серйозно пошкоджено обладнання підприємства”, – йдеться у повідомленні ДТЕК.

Після припинення обстрілу енергетики розпочали ліквідацію його наслідків. Про масові відключення електроенергії в компанії не повідомили, проте в “Укренерго” зазначили, що частина споживачів у регіоні все ж залишилася без світла.

“Через пошкодження обладнання були знеструмлені побутові та промислові споживачі. Наразі теплоелектростанція працює. Енергопостачання споживачів, там, де це можливо, частково відновлено, тривають аварійно-відновлювальні роботи”, – зазначили в “Укренерго”.

“Ворог продовжує здійснювати терористичні атаки по цивільних та енергетичних об’єктах України”, – констатували у ДТЕК. Вони нагадали, що дії компанії із забезпечення енергопостачання синхронізуються з “Укренерго”.

Поки що, за даними енергетиків, струму, який виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб усіх побутових та юридичних споживачів. “Укренерго” не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувалися“, – зазначили в “Укренерго”.

Нагадаємо, в Україні вже затвердили графіки відключення електроенергії. Але застосовувати їх будуть лише в тому випадку, якщо РФ продовжить обстрілювати об’єкти критичної інфраструктури.

“Сам факт наявності графіків відключення не говорить про те, що їх планують застосовувати. Але цей інструмент має бути у пакеті, яким може скористатися диспетчер”, – пояснював член Наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.

Як повідомляв OBOZ.UA