Росія стягує авіацію до українських кордонів: аналітики оцінили рівень загрози

Новини

Окупанти можуть використати свої літаки та гелікоптери, щоб підтримати наземний наступ.

Війська Російської Федерації посилюють використання повітряних сил в Україні, зазнаючи невиправданих втрат літаків, які залучають до розширених бойових дій. Водночас росіяни не намагатимуться різко посилити повітряні операції над контрольованою Україною територією.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). ТСН

“Видання Financial Times, посилаючись на дані розвідки країн-членів НАТО, повідомило 14 лютого, що РФ накопичує літаки та гвинтокрили поблизу російсько-українського кордону. Видання припустило, що таким чином російські винищувачі можуть підтримувати наступ на землі. Російське опозиційне видання “Важливі історії” 16 лютого з посиланням на джерело в Міністерстві оборони Росії повідомило, що російські військові змінюють тактику та зобов’язалися використовувати велику кількість повітряних сил в Україні”, – сказано у повідомленні.

Високопоставлений чиновник НАТО повідомив, що 80% військово-повітряних сил РФ залишаються недоторканими. Російські війська намагаються вивести з ладу українську протиповітряну оборону, готуючись до великої ударної кампанії.