Росія вивела в Чорне море “Калібри”. Військові оцінили загрозу нового удару

Новини

Росія знову вивела в Чорне море корабель із крилатими ракетами “Калібр”. Це може свідчити як про підготовку ворога до нового удару, так і про намір противника психологічно тиснути на українців.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на начальницю Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк в ефірі телемарафону.

Вона зазначила, що наразі в акваторії моря корабельне угруповання росіян збільшилось – у Чорному морі перебуває 11 одиниць, і серед них є ракетоносії.

“Це два надводних і один підводний, загальний залп може сягати 20 ракет. Це, в принципі, може говорити про те, що готує ворог саме ті випробування, про які згадував наш верховний головнокомандувач. А також, може говорити про те, що вони намагаються просто тероризувати, продовжувати психологічний тиск на населення України”, – зазначила Гуменюк.

Своєю чергою вона акцентувала, в будь-якому випадку, сигнали повітряної тривоги – це сигнал обов’язкового виконання

Немає такої прямої залежності, коли вивели і коли стартували ракети. Це може говорити про те, що довготривалий час ракетоносіїв не було в Чорному морі. По-перше, зважаючи на погоду, було штормове попередження, вони укривались у пунктах базування. Після того, як море трошки заспокоїлось, вони вийшли на чергування знов. Але, також, зважаючи на вороже тяжіння до скреп і дат, до того, щоб завдати максимально потужного психологічного тиску, вони можуть застосувати саме масований або поодинокі ракетні удари по важливих об’єктах напередодні свят“, – розповіла Гуменюк.