Розвідка Британії оцінила, чи є загроза для ЗАЕС після підриву окупантами Каховської ГЕС

Новини

Воєнна розвідка Британії оцінила рівень загрози для Запорізької атомної електростанції, після підриву загарбниками Каховської ГЕС 6 червня. Так, британські військові вважають, що ЗАЕС не зазнає негайних проблем безпеки через падіння рівня води у водосховищі.

Про це повідомляє Британська військова розвідка в останньому своєму оновленні у Telegram. Зазначимо, що контрольована окупантами Каховська дамба частково була зруйнована приблизно о 03:00 6 червня 2023 року. До опівдня вода повністю зруйнувала східну частину дамби та значну частину гідро- та комунальної інфраструктури.

Рівень води в Каховському водосховищі був рекордно високим перед обвалом, що призвело до затоплення нижче за течією. Конструкція дамби, ймовірно, ще більше зруйнується протягом наступних кількох днів, що спричинить додаткове затоплення”, – заявили у розвідці.

У той самий час, британські військові вважають, що зниження рівня води у водосховищі не має спричинити негайні додаткові проблеми безпеки для Запорізької атомної електростанції, яка розташованої на відстані 120 км від дамби.

Розвідка Британії оцінила, чи є загроза для ЗАЕС після підриву окупантами Каховської ГЕС

Розвідка Британії оцінила, чи є загроза для ЗАЕС після підриву окупантами Каховської ГЕС

Раніше повідомлялося, що російські війська здійснили підрив окупованої Каховської гідроелектростанції зсередини, використовуючи вибухівку. Детонацію вони могли запустити дистанційно.

Керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що своїми діями окупанти вирішили розіграти особливу “карту”, але це загрожує їм самим. За її словами, після усвідомлення масштабу своїх дій загарбники також розпочали евакуацію з небезпечних районів. Так, росіяни, не маючи суттєвих переваг на полі бою, вкотре вдаються до теракту задля шантажу українських сил.

У партизанському русі “Атеш” заявили, що підрив Каховської ГЕС здійснили російські військові з 1-го батальйону 205-ї мотострілецької бригади (місто Будьонновськ Ставропольського краю РФ).