Саакашвілі: За моєю інформацією, США та низка країн Європи готуються до прямого вступу у війну на території України

Новини

Чим його отруїли, скільки триватиме війна РФ проти України, яке майбутнє очікує на президента країни-агресора Росії Володимира Путіна, а також – про перспективу членства Грузії в Євросоюзі, підготовку США й країн Європи до участі у війні на території України і про бажання приїхати в Україну розповів в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону колишній президент Грузії, громадянин України Михайло Саакашвілі, який зараз перебуває під вартою у Грузії. “ГОРДОН” публікує текстову версію інтерв’ю.

Путін розраховує на зміни на Заході. Тому що України йому не перемогти– Добрий вечір, шановні друзі. Сьогодні великому президенту великої Грузії Михайлу Саакашвілі виповнюється 56 років. Свій день народження він зустрічає у в’язниці, куди його кинула нинішня грузинська влада. Кинула, напевне, за те, що країну, яка потерпала від злиднів, за 10 років свого президентства Саакашвілі зробив однією з найкращих країн світу. Я поставив Михайлу декілька запитань – і прямо у в’язниці Михайло Саакашвілі на них відповів.

Отже, як ви себе почуваєте? Фізично й морально.

– Я хочу відповісти на ваше запитання. По-перше, я був отруєний важкими металами в готелі. Точно так, як отруїли голову [розрив запису], а також Бондарчука, голову “Укрспецекспорту”, коли він постачав зброю Білорусі. Звісно, це отруєння залишило свої наслідки, але – так, тримаюся. Бо я дуже вірю в перемогу.

– Скажіть, Михайле, чому президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вас не помилує?

– Ви запитуєте, чому мене не звільнить президентка Грузії… Треба її про це запитати. І, до речі, пишіть до неї у Facebook. Ви зможете це зробити.

– Що, на вашу думку, сьогодні відбувається на фронті, де б’ються українці з російською навалою? Які, на вашу думку, у нас перспективи?

– [Президент країни-агресора Росії Володимир] Путін тільки розраховує на зміни на Заході. Тому що України йому не перемогти. Я вважаю, що війна не може тривати вічно. І тому я не згоден із цими прогнозами: що це буде ще три, чотири, п’ять – якісь неможливі роки. Я думаю, що це завершиться достатньо швидко. Треба триматися… Не залишати цієї ситуації…

– У цьому місці в Михайла Саакашвілі перервався зв’язок. І це зрозуміло: такі умови. Але в листі, який він мені надіслав, Михайло написав, що саме тоді сказав. Отже, читаю: “За моєю інформацією, Сполучені Штати й цілий ряд країн Європи готуються до прямого вступу у війну на території України. Вони проводять навчання на півдні Сполучених Штатів Америки саме в цьому руслі. При цьому це не лише повітряні операції, а розглядається і готується посилка наземних військ”.