СБУ провела обшуки в єпископа Тернопільської єпархії УПЦ МП, який роками пропагував “русскій мір”. Фото

Новини

Співробітники Служби безпеки України провели обшуки у єпископа Тернопільської єпархії УПЦ московського патріархату, ректора Почаївської духовної семінарії Іова (Смакоуза).

Силовики вилучили у священнослужителя літературу та техніку, за допомогою якої він поширював антиукраїнську пропаганду.

Про це повідомив “Бабель”, посилаючись на власні джерела у правоохоронних органах.

Зазначається, що обшуки проходили в рамках кримінального провадження – єпископа підозрюють у скоєнні злочину за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової чи національної належності або релігійних переконань (ч. 2 ст. 161 КК).

За інформацією співрозмовників видання, у священнослужителя УПЦ МП знайшли російську літературу, яка звеличує імперіалізм. У нього вилучили техніку, за допомогою якої, як підозрюють правоохоронці, ректор Почаївської духовної семінарії провадив антиукраїнську агітацію.

Також у священнослужителя вилучили пропагандистську літературу: книги під назвою “Третій Рим. Білий дім” та “Вождеві Третього Риму”. Як відомо, в Росії “третім Римом” називають Москву.

Джерело видання назвало єпископа ректора Почаївської духовної семінарії “мастодонтом православʼя, який роками навчає та виховує цілі покоління духівників “руського міра”.