Шалені гроші за старий радянський фотоапарат: за які моделі дають від 37 до 150 тисяч гривень

Новини

Якщо у вас вдома припадає пилом старий радянський фотоапарат, і ви хочете його викинути, бо думаєте, що він нікому не потрібен, то ви помиляєтесь – такий фотоапарат може коштувати більше, ніж хтось заробляє за місяць.

Ціни на старі радянські фотоапарати можуть варіюватися в залежності від різних чинників, таких як стан, рік виробництва, модель та рідкість. Politeka розповідає про деякі моделі.

Найдешевший фотоапарат, який можна знайти на просторах Інтернету – це фотоапарат “Зміна”. Його продають всього за 125 гривень. Таку низьку ціну можна пояснити тим, що модель фотоапарату вироблена у великих кількостях і є досить доступною для придбання.

фотоапарат

За 12 тисяч гривень продають фотоапарат “Київ” № 504006 з об’єктивом ЗК 1:2. Багато колекціонерів зацікавлені в фотоапаратах, випущених у період розцвіту фільмової фотографії, таких як 60-ті роки. “Київ” був однією з таких моделей.

фотоапарат

Фотоапарат “Зеніт ВМ” з корпусом N72001998 та Об’єктивом N000105 коштує 12 тисяч 500 гривень. Зазначений корпус і об’єктив з унікальними серійними номерами можуть бути рідкісними, і саме це може впливати на їхню ціну серед колекціонерів, особливо, якщо вони збереглися в дуже доброму стані.

фотоапарат

37 тисяч гривень просять за фотоапарат “ФЕД 6772”. Ймовірно, ціна пов’язана з тим, що фотоапарати ФЕД часто мають серійні номери, які можуть бути привабливими для колекціонерів. Також ФЕД має класичний та елегантний дизайн, що залишається популярним серед любителів антикварної фототехніки.

фотоапарат

40 тисяч гривень просять за камеру “FED Zorki”. Ця модель випущена в 1948 році, представляє історичну цінність, оскільки була вироблена в СРСР після Другої світової війни. Вона є свідком історії того часу і антикваріатом. Також ця камера відома як одна з перших моделей фотоапаратів, що наслідувала класичний дизайн Лейки Лейки Барнакла (Leica Barnack), і вона є важливою частиною історії фотографії.

фотоапарат

І, зрештою, найбільше грошей, а саме 154 тисячі 100 гривень вартує фотоапарат “Sonnar”. Така висока ціна встановлена через те, що фотоапарати з об’єктивами Sonnar виготовлялися під брендами Zeiss та Лейка (Leica), і вони вважаються одними з найкращих об’єктивів в історії фотографії. Використання Sonnar у радянських фотоапаратах, таких як TSVVS, робить їх особливо цінними.

фотоапарат