Ще довго: Буданов налякав новими строками закінчення війни

Новини

Розрахунки завершення війни радикально змінилися

Ланцюги виробництва в російській федерації ще не зазнали руйнування, проте кризові ситуації наростають, за словами голови військової розвідки Кирила Буданова.

За словами керівника Головного управління розвідки, війна може тривати значний час, оскільки росіяни не планують укладати будь-які угоди з Києвом або з коаліцією союзників. Буданов вважає, що Росія продовжить хаотичні обстріли території України, але без ведення значних бойових операцій.

У своїй статті “Якщо війна триватиме довго. Наслідки тривалого протистояння для росії, України та Заходу”, опублікованій в журналі NV № 5 у листопаді 2023 року, головний військовий розвідник висловив думку про те, що історія свідчить про війни між державами, які ніколи не завершуються юридично. Він навів приклад рф і Японії, які досі не уклали мирний договір через спір щодо Північних островів (які росія вважає Курильськими), і ця проблема існує вже понад 70 років. Буданов вважає ймовірним такий сценарій у випадку Росії, оскільки у них є великі територіальні амбіції щодо України, не обмежені лише Кримом. Проте немає наміру задовольняти ці амбіції.

Під час відповіді на питання про те, як довго росія може вести інтенсивні бойові дії, керівник ГУР перерахував різні фактори, що впливають на майбутнє держави-агресора. Серед них системні зміни в російській економіці, зовнішнє постачання військово-технічних товарів та психологічний фактор — насичення військових дій суспільства.

“Наразі економіка рф ще витримує. Вони стикаються з кризою пального, різким зростанням цін на харчові продукти (ціни підскочили вже двічі на 15-20% за останні два місяці) та інших товарів і послуг. Це підірвало їхню економіку та соціальну сферу, реальні проблеми вони відчують у 2025 році”, – розповів Буданов.

Однак виробничі ланцюги в росії на цей час не зазнали руйнування й можуть працювати ще протягом не одного року. Збільшується втома від війни серед росіян, а також стрімко скорочується чисельність населення, особливо чоловіча, хоча це не означає, що у Путіна виникнуть проблеми з мобілізацією. Буданов підкреслив важливість слухати економістів, які моделюють різноманітні сценарії, враховуючи безліч факторів.

Буданов говорить, що є надія, що 2025 рік принесе переломні зміни внутрішніх системних процесів у російській державі, суспільстві та економіці. Але це не прогноз, а лише сподівання. Зараз, з урахуванням наявних факторів, є ймовірність цього. Однак поточна війна з кожним місяцем стає більш глобальною, породжуючи нові процеси, які також впливатимуть на ситуацію та радикально змінять будь-які раніше зроблені розрахунки. З цим викликом вже зіткнулись аналітики світу, вважає він.