Що відбувається з душею на 3, 9 і 40 день після сmерті й чому так важливо говорити про поmерлого тільки хороші слова

Новини

Християнська віра з повагою ставиться до смерті людини. Існують певні періоди, які душа проходить перш, ніж потрапити на небо. Саме у ці дні – 3, 9 і 40 – рідні поминають покійного.

Однак, не всі знають, що саме означають ці дні для душі. Отже, що говорять Святі Отці про перехід душі від життя до смерті?

Перші три дні

Перший і другий день після смерті, душа повністю вільна. Вона може літати по світу, перебувати поруч зі своїми близькими, спостерігати за всім, що відбувається на Землі. А на третій день душу закликає Бог для того, щоб провести Правосуддя.

До дев’ятого дня

Наступні дні з 4 по 9 душа людини живе в Раю. Тут вона забуває про все, що було з нею на Землі, про близьких людей. Вона вивчає життя тих, хто потрапив сюди після Правосуддя. А на 9 день душа відправляється до Бога на Суд.

Саме на 9 день усі, хто знав людину, поминають її, та просять Бога про порятунок душі. У цей день приходять всі ті, хто хоче помолитися за душу людини. Не можна у цей день влаштовувати свято або трагічний захід. Потрібно просто поминати людину молитвою та добрим словом

40 днів

Після 9 дня душу відправляється з ангелами до Пекла щоб побачити, яке життя там. Душа повинна у цей період думати і каятися. На 40 день вона повертається до Бога. Саме у цей день Бог приймає остаточне рішення, де буде знаходитися душа померлого до Страшного суду.

Тому у цей день близькі знов моляться за душу покійного і просять залишити її в Раю. Тому так важливо в ці 40 днів добром згадувати померлу людину.