Шокуючий поворот – невимовна радість: Канада переплюнула усіх! Вже в руках ЗСУ, браво…

Новини

Чотири бойові танки Leopard 2A4, які Канада обіцяла передати Україні, вже перебувають у Польщі, й українські військовослужбовці вже навчаються на них.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди” з Брюсселя, про це журналістам перед міністерською зустріччю НАТО сказала міністерка оборони Канади Аніта Ананд.

Ми вже як країна оголосили про передання чотирьох Leopard 2 Польщі. І це вже сталось. Ці танки в Польщі, і ми наразі навчаємо українських військових користуватися цими танками”, – оголосила вона.

“Маю величезну приємність оголосити, що за дуже короткий період після оголошення про надання танків, попри географічну відстань, Канада надіслала танки, вони вже “на землі”, й 25 військових збройних сил Канади вПольщі навчають українських військових на танках Leopard 2A4″, – додала вона.

Нагадаємо, наприкінці січня міністерка оборони Канади Аніта Ананд оголосила про передання Україні чотирьох танків Leopard 2.

“Я оголошую, що Канада надасть Україні чотири основні бойові танки Leopard 2 у найближчі тижні. Це оголошення разом із допомогою наших союзників і партнерів значно допоможе Збройним Силам України в їхній героїчній боротьбі за захист свободи й суверенітету їхньої нації”, – сказала Ананд.

За її словами, Leopard 2 дозволять Україні звільнити ще більше територій і захистити людей від брутальної російської агресії.

“Ці танки готові до бою і будуть передані протягом найближчих тижнів. Ми також розгорнемо певну кількість військовослужбовців Збройних сил Канади для навчання українських солдатів необхідним навичкам із цією технікою у процесі координації із союзниками”, – уточнила очільниця канадського Міноборони.

Пояснюючи журналістам рішення передати лише чотири одиниці техніки, Ананд зазначила, що в Канади на озброєнні перебувають 82 танки Leopard 2, не уточнивши, скільки з них готові до бойового застосування.
Сталося це через день після того, як уряд Німеччини офіційно повідомив про рішення передати ЗСУ основні бойові танки Leopard-2, та дозволити реекспорт іншим країнам, які також хочуть зробити це.

В той же час Президент США Джо Байден підтвердив наміри передати Україні 31 танк M1 Abrams, що дорівнює одному українському батальйону, для посилення її обороноздатності на тлі російської агресії. Разом із танками США якнайшвидше забезпечать підготовку українських військових та нададуть запчастини.

Нагадаємо, що сьогодні міністр оборони Олексій Резніков, який перебуває в Брюсселі для участі в засіданні Контактної групи з питань оборони України, зустрівся з американським і нідерландським колегами Ллойдом Остіном і Кайсою Оллонгрен.

За словами Резнікова, на зустрічі з Остіном він подякував очільнику Пентагону “за лідерство, яке дозволило об’єднати 50 країн-учасниць Контактної групи у форматі “Рамштайн” та залучити безпрецедентну допомогу усього вільного світу”.

Він висловив сподівання, що разом із партнерами домовиться про “збільшення спроможностей Сил оборони України”.

Міністерці обороні Нідерландів український міністр подякував за її особисту підтримку й нагадав, що загальна вартість військової допомоги, яку надала нідерландська сторона, становить близько мільярда євро.

Як відомо, Україна офіційно звернулась до Нідерландів із проханням надати винищувачі F-16. Очільниця Міноборони країни, коментуючи цей запит у вівторок, заявила, що такі дискусії воліє вести у закритому форматі.
Зазначимо, що сьогодні, 14 лютого 2023 року, у Брюсселі міністри оборони й представники оборонних відомств близько 50 країн зібрались на зустріч у форматі “Рамштайн”, де, як очікується, викладуть додаткові зобов’язання щодо надання Україні техніки, боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.

Джерело