Шольц: Путін програє, а Україна вступить до ЄС після закінчення війни

Новини

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив переконання, що російський диктатор Володимир Путін програє війну, яку сам і розв’язав. Україна ж, зі свого боку, стане повноправним членом Європейського Союзу.

Відповідну заяву канцлер зробив на святкуванні 160-річчя Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), пише Kronen Zeitung. Політик переконаний, що політсила має чітко стати на бік України у війні. obozrevatel.com

“Гірка глава в історії нашого континенту закінчиться тим, що вільна Україна стане повноправним членом Європейського Союзу”, – сказав Шольц.

Він нагадав, що сьогодні у Європі діють принципи незастосування сили, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав та права народів на самовизначення.

“Ми, соціал-демократи, з глибоким переконанням відстоюємо всі ці принципи”, – наголосив Шольц.

Водночас раніше німецький канцлер вирішив розвіяти сподівання України на швидкий вступ до НАТО. На його думку, до цієї мети українській державі “ще далеко” йти.

“Усім ясно, що в найближчому майбутньому цього не станеться. Ще й тому, що критерії НАТО передбачають цілу низку умов, яким Україна нині не може відповідати”, – заявив Шольц.