Штраф більше 3500 гривень: українців попередили про “покарання” за зірвану рослину

Новини

Українців попередили про великі штрафи за зрив рослини.

Причому штраф можна отримати, навіть зірвавши рослину вдома, на своїй ділянці. politeka.net

Так, черемша внесена до Червоної книги, таким чином, за те, що людина її зірвала чи продає – передбачені штрафи від 1700 до 3650 гривень.

“Люди почали вирощувати на городах, так само як проліски та шафран. Але в законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна. Росте на городі – нехай росте, а зривати та продавати не можна. Штраф буде такий самий, як і за лісову”, – каже начальник відділу у Держекоінспекції на Львівщині Богдан Катюбін.

поліція, арешт, штраф

Таким чином, купити легально черемшу можна у вигляді насіння, її можна виростити на своїй ділянці, але зривати рослину заборонено.

Якщо людину затримали у лісі, у той час, коли вона зривала черемшу – порушнику їй загрожує штраф від 510 до 850 гривень. Додатково доведеться заплатити по 62 гривні за кожну цибулину.

За продаж рослини із Червоної книги загрожує штраф від 1700 до 3650 гривень.

техогляд, поліція, штрафи, скрін

Джерело: Обозреватель.

Раніше повідомлялося, що у Раді готують нові штрафи для українців.

будуть передбачені такі нововведення, як запровадження штрафу для пасажирів без ременів безпеки або шоломів – 510 гривень.

Збільшать штрафи за керування транспортними засобами з технічними несправностями в 2,5 рази, тобто до 50 мінімумів, що не оподатковуються.

гроші, гривня, купюри

Також буде заборона на використання авто, що порушують діючі екологічні норми.