Штраф до 85 тисяч: мешканцям оголосили про важливу заборону, почне діяти з листопада

Новини

Починаючи з 1 листопада цього року, буде встановлена ​​заборона для мешканців Одеської області.

На Одещині вводиться заборона. Заборона триватиме до початку весняно-літнього сезону 2024 року. Цю інформацію оприлюднив Одеський рибоохоронний патруль.  politeka.net

Так, починаючи з 1 листопада цього року, буде встановлено заборону на промисловий, любительський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах на водоймах Одещини.

На території Одеської області розташовано 44 зимувальні ями, розкидані на річках Дунай і Дністер, а також у Хаджибейському лимані. Дія заборони буде тривати до початку весняно-літньої нерестової заборони в 2024 році, як повідомлено в офіційному комюніке.

Рибоохоронний патруль наголосив, що не будь-яка яма на річці придатна для зимування риби. Основним критерієм є не лише глибина, але й наявність зони зі сповільненою круговою течією біля дна. В таких умовах рибам забезпечується необхідне кисневе живлення.

За порушення встановленої заборони, передбачена адміністративна відповідальність, включаючи штраф у розмірі від 34 до 170 гривень. Якщо мова йде про незаконний вилов водних біоресурсів з використанням заборонених знарядь лову, штраф може становити від 340 до 680 гривень, при цьому засоби для лову та інвентар можуть бути конфісковані, а також незаконно виловлені біоресурси.

Крім того, згідно зі статтею 249 Кримінального кодексу України, незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним видобутком, яке призвело до значної шкоди, може призвести до кримінальної відповідальності. Ця відповідальність включає в себе можливість накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 85 000 гривень або обмеження волі на термін до трьох років.