Скільки українцям доведеться заплатити за опалення та електроенергію у 2023-му: озвучено рішення

Новини

В Україні до кінця опалювального сезону в Україні не підвищуватимуть частину тарифів, відповідне рішення вже ухвалено, а з бюджету виділили кошти для компенсації “Нафтогазу” нижчих цін. І продаватимуть порівняно дешеве паливо не лише населенню, а й виробникам тепла та гарячої води. А це – до 80% у собівартості вказаних комунальних послуг.

При цьому найближчим часом можуть підвищити тарифи на воду, йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Рішення мали ввести в дію вже з 1 січня, проте його перенесли через зауваження до документів та розрахунків.

Підвищувати ціни на тепло та гарячу воду не будуть. 

Однак це далеко не подарунок для українців. Компенсуватимуть утримання низьких цін із державного бюджету. А це гроші кожного громадянина. Система, за якої вартість комунальних послуг знижують для всіх, призводить до ситуації, коли фактично субсидують не лише тих, хто потребує допомоги, а й тих багатих українців, які могли б платити за газ за економічно обґрунтованим тарифом.

Цю проблему ще кілька років тому за настійною рекомендацією МВФ намагалися вирішити розширенням програми субсидій та збільшенням цін на газ для населення.

Однак тепер, внаслідок повномасштабної війни, уряд фактично зробив крок назад. А газ продають за цінами нижчими за ринкові всім побутовим споживачам.