Скільки служити мобілізованим: ВР внесла зміни в закон про військовий обов’язок

Новини

Наразі закон готують на підпис спікеру парламенту Руслану Стефанчуку і президенту України Володимиру Зеленському.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому проєкт закону №8169 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби”, який, зокрема, передбачає те, що термін військової служби для мобілізованих визначатиметься окремим рішенням президента. ТСН

Про це стало відомо з картки законопроєкту.

Цим законопроєктом Рада, зокрема, внесла зміни в закон про військовий обов’язок і військову службу й уточнила строки служби для мобілізованих.

Відповідно до ухвалених змін, ч.7 ст. 23 цього закону громадяни, яких призвано на військову службу, мають наступні строки військової служби в календарному обчисленні: (…) для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, – до термінів, визначених рішенням Президента України, у томі числі у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації”.

Раніше в законі було вказано – “до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію”.

Ба більше, як на сайті парламенту вказано, що цей законопроєкт врегулює “деякі норми щодо встановлення, зміни або припинення правових відносин між державою та громадянами України в питаннях виконання останніми військового обов’язку, зокрема пов’язаних із підготовкою громадян до військової служби, їх припискою до призовних дільниць, призовом на військову службу та проходженням ними строкової військової служби”.

Також ініціативою передбачено

запровадження випробування після прийняття на військову службу за контрактом;

установлення строків проходження військової служби за контрактом від одного до 10 років через виключення відповідного положення щодо шестимісячного строку;

узгодження положення статті про звільнення військовослужбовців із військової служби з раніше ухваленими законами.