Скільки сміху – стільки й сліз: 15 грудня велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

Сьогодні, 15 грудня, в православному календарі день пам’яті преподобного Павла Латрського. Він народився в місті Єлен, був візантійським монахом. Рано залишився без батька, адже той загинув під час морського бою з арабами. Тому Павло і його брат Петро отримали освіту в монастирі святого Стефана (Фригія). Коли померла і мати, Павло став пастухом. Але згодом вирішив податися до монастиря біля гори Латр (нині територія сучасної Туреччини). Там він вів аскетичне життя. Щодня Павло молився Богу, умертвляв свою плоть, спати на постіль не лягав: або не спав довгий час, або спав біля дерева. Цим чоловік хотів повністю віддати себе Господу. З часом зрозумів, що цього недостатньо і дав обітницю мовчання. Поселився він тоді в печері, а їжу отримував від пастуха, який випадково його там побачив. За ці старання отримав від Господа дар передбачення і дивотворення. Двічі їздив Павло на острів Самос, де побудував два монастирі.

Також, 15 грудня, в православному календарі день пам’яті святителя Стефана. Він був одним із перших християнських мучеників, якого забили камінням за проповіді про Ісуса Христа. Він належав до сімдесяти апостолів і був обраний одним з семи дияконів, які служили бідним і тим, хто цього потребував. Стефан також був чудотворцем і проповідником, який відстоював свою віру перед юдеями і греками. За свою відвагу і ревнощі він був засуджений до смерті Синедріоном, але перед тим, як померти, він просив Бога пробачити своїх ворогів.

Наші предки вірили, що в такий день не варто сумувати. Настрій має бути піднесений, гарний. Але при цьому – емоції краще стримувати. А ще – жодний критики та насмішок, адже «скільки сміху, стільки й сліз». Пам’ятайте це. Крім того, зберігаємо всі попередження та перестороги Різдвяного поста.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

мало снігу випало — до спекотного літа;

захід сонця в хмарах — скоро почнеться сильний вітер;

глибокі снігові замети — до великого урожаю.

Іменини сьогодні святкують Волимир, Годислав, Eлевтерiй, Павло, Степан, Теофiлiя, Тит, Цезар.