Скоро можемо почути позитивні рішення: експерт спрогнозував, коли Україна отримає F-16

Новини

Експерт зазначив, що якщо ще місяць тому аналітики на Заході писали, що в Україні нема де саджати ці літаки, то зараз “справа підійшла на рівень торгів”.

Україна може почути позитивні рішення щодо надання сучасних винищувачів F-16 до кінця травня. Таку думку висловив військовий експерт Defence Express Іван Киричевський. .unian.ua

“Була інформація, що до літа встановлений дедлайн щодо рішення по F-16 для України, про це наголошував очільник оборонного відомства Данії, який власне має передавати ці літаки. Судячи з цього всього, зараз відбувається певний етап торгів, у рамках якого Україні дуже слушно наполягати на тому, що, по-перше, нам потрібні F-16, а по-друге, вести справу так начебто це рішення вже прийняте”, – розповів він в ефірі телеканалу “Еспресо“.

Експерт зазначив, що якщо ще місяць тому аналітики на Заході писали, що в Україні нема де саджати ці літаки, то зараз “справа підійшла на рівень торгів”.

“Тобто є згода з тим, що Україні потрібні F-16, однак у доступі немає відповідної кількості літаків такого типу, тому можливо варто дати F-18 з Австралії. Або поки Україна чекає надходження літаків F-16, можливо взяти удосконалені МіГ-29М2 із Єгипту. Одним словом, якщо місяць тому щодо F-16 звучала категорична відмова, то зараз справа вийшла на етап фінальних торгів, у яких Україна має всі шанси здобути для себе вигідні позиції”, – додав Киричевський.

За його словами, активна позиція очільника МЗС України Дмитра Кулеби свідчить про те, що позитивне рішення може бути вже наприкінці весни.

“Я не виключаю, що питання тих самих F-16, бодай вживаних від європейських країн, могло обговорюватися у п’ятницю, 21 квітня, на зустрічі “Рамштайн-11″. І зважаючи на те, як була організована передача МіГ-29 зі Словаччини та Польщі, то цілком можливо, що про прийняте рішення по F-16 ми дізнаємося постфактум з першими новинами щодо передачі цих літаків Україні”, – резюмував Киричевський.

Винищувачі F-16 для України

Вже декілька місяців представники нашої країни просять партнерів надати літаки F-16. Зокрема, цих винищувачів стосувалася розмова під час зустрічі головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного із начальником Об’єднаного штабу Збройних Сил Французької Республіки Тьєрі Бюркаром.

24 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що надання нашій країні сучасних винищувачів, зокрема F-16, стане інвестицією в безпеку Європи. Він переконаний, що це рішення все ж ухвалять.