У Польщі різко відповіли Німеччині щодо України в НАТО: якби ви не прорахувалися, не було б війни

Новини

У міністерстві закордонних справ Польщі розкритикували позицію Німеччини щодо вступу України до НАТО. Свого часу Берлін вже став на заваді повноправному членству української держави в Північноатлантичному альянсі.

Якби Україна вже була в НАТО, жодної війни на українських землях зараз би не було, нині ж стоїть питання безпеки не лише України, а й її сусідів. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик у коментарі PAP.

Він переконаний, що членство в НАТО убезпечило б Україну від повномасштабного вторгнення Росії. obozrevatel.com

“Якби Німеччина не розраховувала, як зараз, не намагалася зволікати зі вступом України до Північноатлантичного альянсу, якби Україну багато років тому в Мюнхені запросили до Альянсу, сьогодні не було б війни в Україні. Відомо, що країни Західної Європи, Франція і Німеччина взагалі завжди були проти вступу України до Євросоюзу або Північноатлантичного альянсу”, – зазначив дипломат.

Нині, переконаний Вавжик, членство України у НАТО – це питання безпеки не лише української держави, а й усієї Східної Європи.

“На наш погляд, що раніше це (вступ України до НАТО. – Ред.) станеться, то краще, тому що це буде гарантією безпеки не тільки України і Польщі, але і всього регіону”, – зауважив заступник міністра.

Водночас він процитував слова міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, який, коментуючи шанси України стати частиною оборонного союзу, заявив, що нині “не час ухвалювати рішення” і діяти потрібно не із солідарності, а “з холодною головою і гарячим серцем”.

“Питання в тому, коли для цих “холоднокровних” настане час? Через п’ять, десять чи тридцять років після війни?” – емоційно зауважив Вавжик.

Польський дипломат вважає, що висловлена німецьким урядовцем позиція може загальмувати вступ України до НАТО, адже рішення щодо прийому нової країни до Альянсу потребує одностайності усіх його членів.