“Солідарність із Україною”: у Латвії почнуть конфіскувати автомобілі із російськими номерами

Світ

З четверга, 15 лютого, в Латвії набуде чинності заборона руху транспорту з російськими номерами. Транспортні засоби порушників конфіскуватимуть. Виняток буде лише для водіїв, які зареєструються для транзитного проїзду. lsm.lv.

Відповідний закон Сейм ухвалив 2 листопада 2023 року. Власникам давали годину на перереєстрацію транспортного засобу не пізніше ніж 14 лютого 2024 року.

Поліція не влаштовуватиме рейди, але в разі виявлення порушників будуть вжиті заходи.

Міністр внутрішніх справ Ріхардс Козловскіс Чзакликав громадськість повідомляти поліцію про автомобілі з російськими номерами.

“Якщо у водіїв немає доказів того, що вони проїжджають через Латвію транзитом, який має бути зареєстрованим у системі CSDD і який не може тривати понад 24 години, їхній транспортний засіб буде конфіскований”, – сказав Ріхардс Козловскіс.

За словами міністра, доля таких транспортних засобів у русі на латвійських дорогах не становить великої загрози національній безпеці.

“Це, звичайно, наш відповідь на те, що відбувається в Україні, і наша солідарність із Україною”, – сказав він.

Відповідно до закону, за рух транспортного засобу з російськими номерними знаками, який не зарегистрирован для використання на дорогах Латвії, передбачено також штраф у розмірі 750-2000 євро.

Раніше повідомлялося, що незареєстровані російські автомобілі після конфіскації планують передавати Україні.