“Соромно показувати паспорт”: бурятка кинула всі свої сили, щоб допомогти українським захисникам

Новини

Олена Бабенко родом із Бурятії, але понад 30 років живе в Україні та має громадянство. Вона намагається говорити українською мовою та стала допомагати українським захисникам, як може. Коли росія вторглася в Україну, бурятка вирішила допомагати тим, що вміє робити найкраще – шити. Її історією поділилося видання “Суспільне Чернігів”

Олена каже, що на вторгнення росії в Україну відреагувала дуже болісно. Вона досі не може зрозуміти причини нападу та змиритися з цим. Особливу увагу Олена Бабенко звертає на те, що до вторгнення багато людей на Бурятії навіть не знали, де є Україна і що це за країна. Але все одно пішли вбивати українців за наказом Кремля.

“Що ми їм такого зробили тут, що вони таку агресію до нас виявляють? В мене просто не вкладається в голові. Я не могла повірити, що Росія наважиться напасти на Україну”, – бідкається жінка.

Вона знала, що повинна якось допомагати і не могла просто сидіти на місці, нічого не роблячи. Тепер Олена Бабенко шиє пояси, шапки та бафи для військових та продає ляльок мотанок для допомоги ЗСУ.

Після повномасштабного вторгнення росії, в якому брали участь буряти, вона хотіла позбутися паспорта з позначкою про місце народження в Улан-Уде. Адже не хоче мати нічого спільного з росією.

“Ми перетинали блокпости і мені було дуже соромно показувати свій паспорт, де вказано місце народження Бурятія. Було дуже соромно за це, намагалася так пальцем прикривати це, щоби ніхто не бачив”, – поділилася Олена Бабенко.