Спалах небезпечного захворювання валить українців з ніг, діти серед госпіталізованих: у МОЗ попередили

Новини

Наразі здійснюють ретельну перевірку та розслідування можливих джерел спалаху.

В місті Вінниця відзначено випадок спалаху небезпечної хвороби. Десятки місцевих жителів було госпіталізовано. Як повідомили у МОЗ, всі потерпілі отримують належну медичну допомогу та перебувають під лікарським наглядом.

лікарня, клініка, госпіталізація

Зокрема, виявлено спалах гепатиту А в одному з його районів. Госпіталізовано 60 людей, яким підтверджено діагноз гепатиту А, включаючи 14 дітей. Додатково 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом і очікують підтвердження діагнозу.

Спеціалісти Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб здійснюють ретельну перевірку та розслідування можливих джерел спалаху, включаючи обстеження стихійних ринків і систем централізованого та децентралізованого водопостачання, а також відбір зразків води з навколишнього середовища та осередків захворювання.

До цього часу з 66 проб води, зібраних з різних джерел (включаючи громадські джерела питної води, приватні криниці, пункти продажу питної води та системи розподільчого водопостачання), 53 вже пройшли перевірку та відповідають санітарним нормам.

операція, лікарня

Встановлюють контактні особи, які можуть бути вразливими до інфекції, проводять опитування хворих для визначення можливих джерел зараження. У лікарнях надають відповідний рівень медичної допомоги та проводять діагностичні лабораторні дослідження.

Гепатит A – це вірусне захворювання, яке вражає печінку і може мати різкий або легкий перебіг. Вірус гепатиту А передається через забруднену їжу або воду, а також через недостатню особисту гігієну.

Інфікована людина також може передати вірус іншим членам сім’ї, коли готує їжу.

Інкубаційний період вірусного гепатиту A зазвичай триває 14-28 днів. Типовими симптомами є слабкість, підвищена температура, діарея, блювота і жовтяниця. В Україні вакцини проти гепатиту A не включені до переліку безкоштовних щеплень, проте їх можна придбати в аптеках.