Співробітниця “Укрпошти” вкрала в українки пенсію, але компанія не хоче її компенсовувати: деталі скандалу

Новини

Українка стверджує, що одна зі співробітниць “Укрпошти” вкрала пенсію її мами за 9 місяців. Зробити це їй вдалося, підробивши підпис. Понад те, згодом вона в цьому зізналася, а графологічна експертиза підтвердила факт підробки. Проте компанія досі не повернула пенсіонерці гроші, а її голова Ігор Смілянський заявив: зроблено це буде лише якщо дочка потерпілої гарантує, що суд між “Укрпоштою” та жінкою, яка вкрала пенсію, прийме рішення на користь першої.

Про ситуацію розповіла у Facebook дочка потерпілої. Вона також опублікувала висновок експертизи. obozrevatel.com

Висновок графологічної експертизи

“У серпні 2022 року працівниця “Укрпошти” вкрала пенсію моєї мами за 9 місяців, підробивши підпис. Вкрала і через кілька днів звільнилася. А потім зізналася у скоєному. Мама в цей час була за кордоном і фізично не могла отримати свою пенсію. Графологічна експертиза підтвердила, що підпис не мамин, а працівниці  “Укрпошти”. Зараз травень. “Укрпошта” досі нічого не виплатила”, – йдеться в повідомленні.

Українка стверджує, що одна із співробітниць "Укрпошти" вкрала пенсію її мами за 9 місяців

Що відповіли в “Укрпошті”

Дочка постраждалої також повідомила, що зверталася з цього питання безпосередньо до керівника “Укрпошти” Ігоря Смілянського. Однак той, за її словами:

вважає, що компанія не несе відповідальності за дії своїх працівників;

запропонував виплатити кошти лише якщо дочка потерпілої особисто гарантує, що суд між “Укрпоштою” та жінкою, яка вкрала пенсію, прийме рішення на користь першої.

Сам же Смілянський у коментарях до повідомлення про крадіжку пояснив: “Укрпошта” не хоче виплачувати компенсацію пенсіонерці, бо потім може не одержати цих грошей від уже колишньої співробітниці. Яка, власне, й вкрала ці кошти у пенсіонерки.

Що відповіли в "Укрпошті"

“Коли ми виплачуємо кошти пенсіонеру, то пенсіонер більше не є стороною справи. Постраждалою стає “Укрпошта”. Як думаєте, скільки справ “Укрпошта проти листоноші” довели до суду? Лічені, бо “Укрпошта” велика і багата, не будемо карати ту бідну листоношу. А скільки виграних справ, коли потерпілий – пенсіонер? Багато. Бо бабусю чи дідуся шкода”, – нарікає Смілянський.

Що відповів керівник "Укрпошти"

Понад те, підкреслив він, до 2020 року в подібних ситуаціях компанія спочатку виплачувала пенсіонеру компенсацію – а потім починала позиватися до листоноші. Проте нібито саме через небажання судів ставати на бік “Укрпошти” цю практику було скасовано.

“Укрпошта” виплачує та програє в суді – злодій гуляє вільно з нулем покарання. Інший варіант – злодій засуджений та несе покарання. Який варіант призводить до зниження крадіжок?” – пояснив дії компанії її керівник.

Чому "Укрпошта" не хоче виплачувати компенсацію