“Спочатку обнулять усіх нас, потім візьмуться за наступних”: Путін зробив “сюрприз” окупантам

Новини

Рішення президента РФ Путіна про те, що мобілізованих ніхто не відпустить додому до закінчення так званої “СВО”, стало несподіванкою для росіян. Під роздачу потрапили і добровольці, які самі рвалися в армію окупантів, – тепер жодних привілеїв у них просто немає, а перспектива стати “вантажем 200” на війні проти України стала реальнішою. І якщо досі невдоволення тим, що відбувається у ЗС РФ та інших підрозділах, висловлювали досить обережно, то позавчора стався перший “жіночий бунт”. Причому не десь у глибинці, а в столиці – Москві. Сказати, що це налякало владу, – не сказати нічого, але нова хвиля мобілізації лякає ще більше.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Про те, що головний воєнний злочинець Росії ухвалив рішення про те, що мобілізовані братимуть участь у “спецоперації” до її закінчення, чутки ширились давно. Вони підкріплювалися і тим, що окупантам відмовляли у відпустках, а на питання про демобілізацію командири просто сміялися в обличчя. Тепер з’явилося ще одне підтвердження.

Провладний пропагандист і “військкор” Олександр Сладков написав у своєму Telegram-каналі, що на останній зустрічі з Володимиром Путіним ставив питання про демобілізацію та заміну частин, що воюють, із відправленням їх на пункти постійної дислокації. На що “верховний головнокомандувач” відповів, що рішення ухвалено про участь мобілізованих до кінця проведення “СВО”.

Причому це стосується тепер і добровольців із ДК “Редут” (які ще недавно приходили на піврічний контракт із правом на розірвання). Те саме стосується і засуджених злочинців, які підписували контракт на пів року з подальшим звільненням та зняттям судимості. Тобто винятків не буде.

“Тепер усі рівні. Усі воюють до кінця СВО. Мене дуже багато родин просять прокоментувати цю ситуацію. А що коментувати?” – резюмував “військкор” Сладков.

"Спочатку обнулять усіх нас, потім візьмуться за наступних": Путін зробив "сюрприз" окупантам

Тобто тепер демобілізувати окупантів можуть тільки у разі тяжкого поранення, народження четвертої дитини або по досягненню граничного віку служби. Але ще реальніше світить перспектива загинути на злочинній війні.

Самі окупанти чудово це розуміють, проте вирватися зі смертельної пастки практично нереально. Єдиний спосіб гарантовано залишитися живим – уникнути мобілізації, а тим, хто вже на фронті у лавах РФ, – здатися в полон.

Співрозмовник OBOZ.UA з Харківської області, у якого в російському Бєлгороді живе рідня, каже, що на думку самих росіян, людський ресурс у них все ж таки не нескінченний.

“Так, кількість населення наче величезна, але тим, кого насильно відправили в Україну, від цього не легше. У моїх родичів племінника мобілізували, а тепер відібрали і останню надію повернутися з війни. Він каже: “Спочатку обнулять усіх нас, потім візьмуться за наступних”, – поділився харків’янин.

7 листопада у центрі Москви дружини мобілізованих уперше вийшли на пікет із вимогою повернути чоловіків додому. На Театральній площі близько 30 жінок розгорнули плакати із вимогою провести ротацію військовослужбовців.

У цей час тут проходив мітинг комуністів, присвячений 106-м роковинам жовтневої революції. “Потім підійшла поліція, вони викликали головного організатора, і нас відвели убік. До нас підійшов Зюганов, і ми домовилися, що після покладання квітів біля мавзолею передамо наше звернення”, – розповіла учасниця акції.

У жовтні родичі мобілізованих подавали заявку на проведення власної публічної акції, проте в уряді Москви їм відмовили, пославшись на антиковідні обмеження.

пікет у Москві

Російський блогер та аналітик Анатолій Несміян вважає, що це лише початок.

“Ну от і “жіночі бунти”, причому не на периферії, а в самому центрі. Поки, звичайно, одиничний випадок, і немає жодного сенсу виводити з нього тенденцію. Вона ще попереду”, – написав Несміян у своєму Telegram-каналі.

На його думку, ротацію військовослужбовців армії РФ проводити просто немає ким, тому що для цього потрібно провести повноцінну мобілізацію, рівну торішній, а цього робити зараз ніхто не буде – ризики для влади надто великі.

Тим часом рідні окупантів по всій Росії почали об’єднуватись у чатах, пишуть коментарі під постами чиновників та записують колективні відеозвернення. За цими чатами та коментарями уважно спостерігають із регіональних адміністрацій. “Спеціальні куратори від влади лякають родичів і розсилають методички, головна мета яких – змусити замовкнути дружин і матерів”, – пише канал “Можем объяснить”.

Невдоволених родичів, які наважуються вголос говорити про проблеми та вимагати повернути чоловіків, називають “українцями” та “ЦІПсО”. Наступним кроком, безперечно, будуть арешти. Ось тільки до чого вони призведуть?

Для Кремля росіяни – просто ресурс, який можна кинути в топку війни. Вже забили на сполох і батьки школярів – скаржаться на агресивну рекламу контрактної служби просто в навчальних закладах.

Наприклад, у кемерівській школі №56 у класах та на головній сторінці сайту висить реклама контракту. Крім того, вчителі співпрацюють із кадетським училищем, лобіюють вступ туди учнів та навчають дітей на швидкість розбирати автомати.

“Їм щодня втовкмачують у голову, що крім армії, жодних перспектив у них більше немає”, – скаржиться мама одного з учнів.

"Спочатку обнулять усіх нас, потім візьмуться за наступних": Путін зробив "сюрприз" окупантам

Мрієш стати лікарем, айтішником чи космонавтом? Забудь, не для того тебе ростили, а щоб померти на злочинній війні. За даними Генерального штабу ЗСУ, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну втрати армії РФ вже перевищили 307 тисяч осіб.