Справа не в складнощах з навчанням: екскомандувач НАТО в Європі пояснив, чому Захід не квапиться з F-16 для України

Новини

Підготовка до навчання українських льотчиків на винищувачах F-16 уповільнюється через те, що деякі країни бояться провокувати Росію. У питанні надання Україні бойових літаків російська політика залякування Заходу показала неабияку ефективність.

Про це розповів колишній верховний командувач об’єднаних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Філіп Брідлав в інтерв’ю виданню “Голос Америки”. На його думку, більше за все гальмують процес передачі F-16 у Вашингтоні.

“Багато країн готові, наші європейські союзники вже готові, вони поділились своїми планами й готові починати. Я думаю, що основне уповільнення цього процесу відбувається всередині моєї країни, в нашій столиці. Є стриманість щодо швидких дій через побоювання, що пан Путін може спричинити певні важливі події. Як я вже казав багато разів, ситуація з F-16 – це якраз той випадок”, – сказав Брідлав.

Він додав, що в питанні надання українській армії винищувачів погрози Москви мали неабиякий результат.

“Сухопутні війська пана Путіна підводять його на полі. Але путінська війна залякування, його війна щодо стримування Заходу має шалений успіх. І це те, над чим він (Путін. – Ред.) наполегливо працює. Це залякування призвело до стримування і сповільнило такі речі, як надсилання F-16″, – сказав генерал.