США та Пекін домовилися: Путіна починають заганяти в кут через війну в Україні

Новини

Днями держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся із представниками китайського МЗС. Ця зустріч може започаткувати довгі відносини між США та Китаєм, які будуть передбачуваними для обох сторін.

Таку думку в ефірі телеканалу “Прямий” висловила політолог Олеся Яхно.

За її словами, на даному етапі Сполучені Штати хочуть, щоб усі відносини з Китаєм були передбачуваними, і це може передбачати деякі умови та компроміси, особливо щодо відносин Китаю та Росії.

“Я вважаю, що це передбачає деякі умови та компроміси. Для США важливо, щоб у певних галузях, наприклад, що стосуються союзу Росії та Китаю, було дотримано певних червоних ліній. Зокрема, це не постачання військового озброєння, у тому числі підсанкційних товарів і військових чіпів, а також запобігання ядерним ризикам. Але для Китаю, ймовірно, теж є важливі теми. Вони можуть стосуватися Тайваню або економічних сфер, які можуть бути умовою компромісу, який передбачає передбачуваність дій Сполучених Штатів та Китаю”, – говорить Олеся Яхно.

За словами політолога, Китай є єдиним великим суб’єктом, який може впливати на російський режим через економічну залежність Росії, зокрема ядерних ризиків. Іншого шляху, окрім співпраці з Китаєм, немає.

“Я вважаю, що це передбачає деякі умови та компроміси. Для США важливо, щоб у певних галузях, наприклад, що стосуються союзу Росії та Китаю, було дотримано певних червоних ліній. Зокрема, це не постачання військового озброєння, у тому числі підсанкційних товарів і військових чіпів, а також запобігання ядерним ризикам. Але для Китаю, мабуть, також є важливі теми. Вони можуть стосуватися Тайваню або економічних сфер, які можуть бути умовою компромісу, який передбачає передбачуваність дій Сполучених Штатів та Китаю”, – каже Олеся Яхно.