Стосується всіх водіїв: з понеділка вже працюють нові правила дорожнього руху — Кабмін ввів у роботу

Новини

Кабмін запровадив в Україні нові правила правил дорожнього руху

Уряд України постановою від 27 жовтня 2023 року №1128 вніс важливі зміни до правил дорожнього руху.

Зокрема термін “Учбовий транспортний засіб” замінили на “Навчальний транспортний засіб”. Це призвело до того, що тепер не буде розпізнавального знака з літерою “У” на транспортних засобах, його замінять літерою “Н”.

Згідно з інформацією від Кабміну, частина пунктів цієї постанови набудуть чинності за шість місяців з моменту дати публікації.

Також до цього 20 жовтня стало відомо, що Кабмін вніс зміни до правил дорожнього руху, покликаних наблизити українське законодавство до законодавства Євросоюзу.

Зокрема, до ПДР внесли такі зміни:

Водії поза населеними пунктами повинні включати під час руху денні ходові вогні цілий рік. До цього дане правило діяло з 1 жовтня по 1 травня. У разі їх відсутності у конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

Заборонено перевозити дітей зростом менше ніж 150 см у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, та на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім низки випадків;

Уточнено перелік дорожніх знаків, що позначають спеціальні місця для стоянки на автомагістралях та дорогах для автомобілів.

До речі, майбутні водії згідно з останніми змінами законодавства мають вибір: проходити підготовку з автошколою чи самостійно.

А з 1 листопада кандидати у водії по всій Україні можуть дистанційно через функціонал електронного запису отримати талон на практичний іспит на зручну для нього дату.