Суд у Лондоні виніс рішення щодо “боргу Януковича”: Зеленський назвав це перемогою України

Новини

Верховний суд у Лондоні виніс рішення на користь України в рамках судового процесу щодо так званого “боргу Януковича”. Президент України Володимир Зеленський назвав це рішення перемогою України. Йдеться про $3 млрд доларів, які РФ вимагає їй повернути.

Суд вирішив, що справу потрібно направити на судовий розгляд на повну процедуру у відкритому засіданні. Росія, у свою чергу, намагалася переконати англійський суд, застосувавши скорочену процедуру і тим самим уникаючи детального дослідження судом своїх дій, пояснили в Мінфіні України. obozrevatel.com

“Україна здобула чергову перемогу над агресором – у Верховному суді Великобританії у справі щодо єврооблігацій на суму $3 млрд. Суд вирішив, що захист України на підставі фактів загроз агресії РФ має отримати повну процедуру. Справедливість буде за нами!” – прокоментував Володимир Зеленський.

Зеленський про рішення суду

Тепер Україна зможе захищати вимогу про виплату сум з облігацій у судовому процесі у Високому суді Лондона. Таким чином, справа повертається до першої інстанції, але лише за аргументами України про примус до позики. Це означає, що до фінального рішення суду Україна не повинна сплачувати виплати за боргом.

Україна отримала від РФ кредит на $3 млрд під час президентства Віктора Януковича у грудні 2013 року. Саме ці $3 млрд згодом охрестили “боргом Януковича”.

Загалом Росія планувала видати Україні 15 млрд доларів кредиту, проте в Україні відбулася Революція Гідності, виділити встигли лише перший транш. Україна вважає ці гроші хабарем, який РФ дала Януковичу за відмову підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.