Суддя з Одеси може сісти до в’язниці на десять років: на чому “спалилася” українка

Новини

Після двомісячного розслідування, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили суддю одного з районних судів Одеси у хабарництві. Обвинувальний акт стосовно неї було направлено до суду ще 29 червня. Сьогодні відбулося слухання справи.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). nikolaev.politeka.net

затримано зрадника, СБУ, скріншот

У ході слідства було встановлено, що суддя отримала неправомірну вигоду у розмірі 4 тисяч доларів США за ухвалення позитивного рішення на користь одного з громадян у цивільній справі. Суддю було відсторонено з посади відповідно до рішення Вищої ради правосуддя, оскільки на неї поклали обвинувачення у хабарництві.

Для виявлення фактів хабарництва допомогла спільна операція детективів НАБУ та Служби безпеки України (СБУ) за процесуального керівництва прокурорів САП.

Украинский суд

Суддя звинувачується за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на тривалий термін, а також можливу конфіскацію майна.

Справу передано до Вищої антикорупційної судової колегії (ВАКС) для розгляду по суті в червні 2023 року.