Священик УПЦ МП вигадав хитру схему для заробітку: брав за послуги 4 тисячі доларів з кожного

Новини

Священнику Свято-Вознесенського чоловічого монастиря на Буковині було призначено покарання за його участь у незаконній переправі українських чоловіків за кордон за винагороду. Він разом із спільниками організовував виїзд ухилянтів за кордон за велику суму грошей.

Про це сказано у вироку Сторожинецького районного суду.  today.politeka.net

Судовий вирок засвідчує, що священник і його спільник знайшли трьох військовозобов’язаних, яким заборонено виїжджати за кордон під час дії воєнного стану. За обіцяну винагороду в 4 тисячі доларів з кожного, вони запропонували допомогти їм перетнути кордон.

Гроші були передані ченцю та його спільникам на території монастиря. Потім священник сповістив утікачам, що вони будуть доставлені до кордону з Румунією та отримають документи для вільного пересування по країнах Європи. Однак організатори приховали, що кордон буде перетинатися поза пунктом пропуску.

Незнайомі з відповідними слідчими особами передали чоловіків у лінії кордону в селі Чудей, де їм повідомили, що ніяких документів для перетину кордону не видадуть. На місці їх підвели до огорожі та показали напрямок руху в Румунію поза пунктом пропуску.

За Кримінальним кодексом України, священнику загрожувало від 5 до 7 років позбавлення волі. Однак суд вирішив накласти менш суворе покарання і замість тюремного ув’язнення він отримав штраф у розмірі 102 тис. гривень.