Ситуація в Києво-Печерській Лаврі загострюється: людей все більше

Новини

Столичні пабліки також публікують фото, на яких видно натовп, пише Politeka.net.

Люди стоять під стінами одного з храмів, а у самому храмі вже нема де пройти.

Раніше УПЦ МП закликало українців прийти 29 березня до Лаври на молитву. Нагадаємо, що сьогодні ченці УПЦ повинні виїхати з Лаври.

Раніше Національний заповідник Києво-Печерська лавра направив чоловічому монастирю Української православної церкви Московського патріархату попередження про розірвання договорів, які давали змогу УПЦ МП безоплатно користуватися культовими будівлями та іншим майном заповідника, що є державною власністю.

Монахи, священнослужителі та інші представники УПЦ МП мають звільнити всі будівлі та споруди Києво-Печерської лаври.

Нагадаємо, що СБУ провела низку обшуків на різних об’єктах УПЦ МП, зокрема в Лаврі. Правоохоронці виявляли «велику кількість антиукраїнських матеріалів», а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Церковники казали, що йти з Лаври не збираються, але речі почали виносити.

На виїзді з монастирського комплексу кожен автомобіль, який залишає лавру, оглядають поліцейські: «Що веземо? Ікони? Книги?».

Додамо, тим часом Православна церква України вирішила утворити релігійну організацію “Почаївська Свято-Успенська Лавра”.

Хоча сама лавра перебуває в оренді в УПЦ Московського патріархату – причому аж до 2052 року. Синод також закликав братію Києво-Печерської лаври “єднатися в лоні ПЦУ”.