Телеканал “1+1” перепросив за переселенку зі Скадовська – скандальний номер “Кварталу 95” виріжуть

Новини

Один із номерів “Новорічного вечірнього кварталу”, який транслювали 31 грудня, настільки обурив суспільство, що телеканалу “1+1” довелося просити вибачення. У ньому висміяли українську мову переселенки зі Скадовська, хоча “Квартал 95” запевняв, що мав намір показати, що говорити із грубими помилками, але українською, нормально, передають Патріоти України.

Пресслужба “1+1” заявила “Детектору Медіа”, що “повний випуск “Новорічного кварталу” перемонтують і оприлюднять на платформах каналу без цього номеру”. Утім, сцену так і не видалили, і вона досі доступна на YouTube-каналі “Студія Квартал 95 Online”.

“Ми розуміємо суспільне обурення і приносимо вибачення аудиторії, яку зачепив цей номер. Творча команда, яка створювала цей випуск, жодним чином не хотіла образити почуття українців. У випусках “Вечірнього кварталу” команда жартує над собою, підіймає актуальні теми, інколи гіперболізуючи їх, адже це один із законів гумору. Це був саме такий випадок”, – заявила пресслужба “1+1”.

Студія “Кварталу 95” також прокоментувала свій номер. Вони заявили, що поважають усіх переселенців та не хотіли образити мешканців тимчасово окупованого Скадовська. У своє виправдання вони заявили, що мали бажання “показати, що не страшно робити навіть грубі помилки при переході з російської на українську, більш соромно — продовжувати говорити мовою ворога“.

“У випусках “Вечірнього кварталу” ми жартуємо над собою, над власними недоліками та, звісно, іноді гіперболізуємо. Це був саме такий випадок. Ми хотіли показати, що ніколи не пізно вчитися говорити українською, навіть якщо ти до цього нею не розмовляв. Деякі люди і досі не переходять на українську, бо бояться помилок. Кращий спосіб подолати страх — посміятися над ним”, – йшлося у заяві “1+1 media”.

Зокрема, на “жартівливий” номер відреагував мер Скадовська Олександр Яковлєв. Він засудив аморальність сцени та заявив, що “Скадовськ говорить українською”, навіть попри те, що раніше використовували російську у побуті. Він розпочав флешмоб, продекламувавши вірш Григорія Чубая “В двадцятий вік не просто жити” та запропонував місцевим приєднатися.