Термінове звернення з Бахмуту: доля ЗСУ – жахаюча навала окупантів! Кремль озвірів!

Новини

Лейтенант, командир роти батальйону “Свобода” Нацгвардії України Євген Оропай зазначив, що на Бахмутському напрямку з’явилися нові підрозділи армії РФ

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“На Бахмутському напрямку важка ситуація. Щодня ворог намагається штурмувати та підійти до наших позицій. Противник б’є з усіх можливих засобів та окопується. Вагнерівці вже закінчилися, з’явилися нові російські підрозділи, які зберігають дистанцію та інтервал. З ними воювати складніше”, – підкреслив Оропай.

За його словами, саме на Бахмутському напрямку ворог зазнає великих втрат у живій силі.

“Тривають стрілецькі бої, але хлопці не дають можливості ворогу підійти до позицій ЗСУ, тримаємо дистанцію, – зауважив Оропай.

Водночас за словами секретаря РНБО України Олексія Данілова, Росія готується до “річниці” вторгнення — і до 24 лютого розпочати новий масштабний наступ, швидше за все, з метою захоплення Донецької та Луганської областей в їх адмінкордонах.

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов висловив виданню Коментарі, що Олексій Данілов має рацію.

“Великий наступ росія готує – і це очевидно для всіх. Для того проводиться мобілізація, знімається з консервації стара техніка і таке інше. Про плани наступу Росії у своєму інтерв’ю говорив головком Валерій Залужний. Про це нещодавно говорив президент Володимир Зеленський. Очевидно, що росія не досягла жодної із задекларованих цілей так званої “спеціальної військової операції в Україні”.

Більше того, нібито друга армія світу зганьбилася в Україні за повною програмою. І тому вони спробують за будь-яку ціну це змінити”, – пояснює експерт. На його думку, очевидно, що окупанти намагатимуться встигнути до того, як Україна отримає від союзників танки, тобто протягом трьох місяців.

“Отже, припущення Данілова про кінець лютого і початок березня виглядають цілком логічними. І напрямок з великою ймовірністю – Схід України. Там зараз найбільша концентрація російських військ і там найпростіше вирішувати питання з логістикою”, – констатує Кирило Сазонов.

Директор Українського інституту політики (УІП) Руслан Бортник розмірковує так:

“Я, звісно, не володію таким обсягом інформації, як РНБО. Але мені здається, що найімовірнішими напрямками нових наступів росіян на Україну можуть бути Сумський, Харківський, Запорізький. Плюс північ Луганщини.

Не виключена спроба нового оточення Харкова чи окупації частини північних регіонів України – для сковування наших резервів”.

Руслан Бортник припускає, що на зазначених напрямках Росія може найближчим часом використовувати резерви зі свіжомобілізованих. Водночас на Донецькому, Донецько-Луганському напрямку бойові дії продовжуватимуться, швидше за все, за рахунок ПВК “Вагнер”, донецьких та луганських “мобіків”.

Саме вони, прогнозує експерт, атакуватимуть наші позиції в лоб, зазнаючи величезних втрат.

“Російській владі потрібна хоч якась локальна перемога – з оточенням, із полоненими, із захопленням якоїсь нової території. Щоб вийти до роковин вторгнення на позитивній для себе ноті, – пояснює директор УІП. — У той же час, я б не сильно упирався в цю дату.

Не можна виключати, що ні російського, ні українського наступу найближчим часом не буде. Тому що бойові дії під Бахмутом, під Вугледаром, на Оріхівському, Гуляйпільському напрямку й так йдуть досить інтенсивні. Вони вимотують російські та українські резерви”.

При цьому продовжує Руслан Бортник, Україна очікує на постачання важкої техніки для формування наступальних частин. А російська армія не встигає відновлюватися після кровопролитних боїв – особливо у руслі величезних втрат у техніці.

“Відповідно, є ймовірність, що ситуація до 24 лютого обмежуватиметься локальними боями, спробами агресора захопити окремі невеликі території.

А серйозні наступи можуть розпочатися у другій половині весни. Але ймовірніше, що РФ спробує наступати з лютого до квітня”, – підсумовує експерт.