Терміново! Наказ на стіл: прямо в ЄС – негайна інтеграція. За лічені тижні, це таки станеться. Браво

Новини

Україна має потенціал для прискореного руху до Європейського Союзу. Таку думку сьогодні, 28 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко. Він зазначив, що опір українців у протистоянні агресії РФ справив велике враження на Європу.

“Героїчний опір українців, демонстрація того, що ми, виявляється, можемо бути дуже потужною самоорганізованою державою, здатною протистояти такій потужній силі, як Росія, здатною захищати себе, це справило величезне враження на Європу. Я вважаю одним із результатів нинішнього року міжнародне визнання України, захоплення Україною, повага до нашої країни, що в підсумку дало статус кандидата в члени ЄС”, — сказав Фесенко.

Окремо політолог зауважив наступальність зовнішньої політики України. За його словами, Україна виконала практично всі “домашні завдання”, які ЄС дав після надання статусу кандидата в члени Євросоюзу, тільки за окремими пунктами ведуться дискусії.

“Наступного року очікується початок переговорів про вступ України до Євросоюзу. Щоб тут не було надмірно завищених очікувань, я просто нагадаю з досвіду наших сусідів — Польщі, Румунії, країн Балтії, Чехії, Словаччини — такі переговори можуть тривати кілька років”, — сказав Фесенко.

Він нагадав, що в межах таких переговорів узгоджується план реформ, які необхідно виконати країні-кандидату.

“Але в України є зараз потенціал для прискореного руху в бік Європейського Союзу. І до того ж додатковий фактор, який теж буде нам допомагати — це величезна увага до України і зараз, для того, щоб відбити російську агресію, і в післявоєнний період. Європейський Союз уже задекларував разом із іншими нашими союзниками, що нам допомагатимуть у післявоєнному відновленні. І це буде не просто відновлення того, що було, а формування нової української економіки. Будуть реформи, які інтегруватимуть нас в економічний, політичний, соціальний простір”, — сказав політолог.

Він додав, що європейська інтеграція буде активно розвиватися і буде одним із трендів України. До слова, Україна за 10 місяців війни зуміла об’єднати навколо себе Європейський союз у спільній боротьбі проти Росії. Про це заявив президент Володимир Зеленський у щорічному посланні до Верховної ради.

“Ми допомогли Євросоюзу набути справжньої субʼєктності. Допомогли Європі відчути себе не кількома чемпіонатами з командами різного рівня, а однією сильною командою, яка разом з усім вільним світом бореться за перемогу. Саме Україна об’єднала Європейський Союз. Виявилося, що це можливо”, – сказав Зеленський.

За його словами, протягом 10 місяців цього року Україна допомогла Заходу повернутися на глобальну арену і відчути – наскільки Захід переважає.

“Ніхто на Заході вже не боїться і ніколи не буде боятися Росії. Тепер Європа захищає себе. Європа долає кризи. І це – попри колосальні ресурси, кинуті Росією на те, щоб зламати наш континент. Все, що Росія намагалась робити проти Європи, не спрацювало. Кожен російський крок став помилкою”, – сказав Зеленський.

Президент також нагадав, вперше деякі країни Європи переглянули поняття нейтралітету і протистоять агресії разом з Україною. Вперше в історії Євросоюз допомагає оборонятися від такої масштабної агресії. Вперше низка країн ЄС змінили своє законодавство і свої політичні правила і тепер надають збройну підтримку нашій державі”, – сказав він.

Джерело