Тільки зараз все вспливло! Історія про вирок rваnтівнuкаm із Закарпаття отримала продовження

Новини

Справу про зґва****ння трьома підлітками 14-річної дівчини на Закарпатті уже під час судового розгляду прокуратура перекваліфікувала із «Зґва****ння» на «Се***льне насильство», заявляють у Воловецькому районному суді Закарпатської області, який виніс обурливий для суспільства вирок.

«На розгляд суду дане кримінальне провадження надійшло з кваліфікацією дій обвинувачених за ч. 3 ст. 152  Кримінального кодексу України особи (зґв****ння). Під час судового розгляду у зв’язку із недоведеністю у діях неповнолітніх обвинувачених складу інкримінованого їм злочину, передбаченого ч.3 ст.152 КК України (зґв****ння), Закарпатською обласною прокуратурою змінено обвинувачення на ч.3 ст.153 КК України (се****ьне насильство)», – кажуть у суді, виправдовуючи винесений вирок.

Зокрема згідно із оновленою статтею обвинувачення, передбачено позбавлення волі на термін від п’яти до семи років із можливим звільненням від покарання з випробувальним терміном, якщо мова йде про неповнолітніх.

«Таким чином, 16 березня 2023 року у справі було ухвалено вирок, згідно якого вказаних осіб визнано винуватими не у вчиненні зґв****ння, а за вчинення будь-яких насильницьких дій се****ного характеру, не пов`язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи (се****ьне насильство), вчинене групою осіб щодо неповнолітньої особи», – заявили в суді, назвавши поширену інформацію неправдивою.

Також у суді зазначають, що саме таку міру покарання запропонувала обвинувачення та підтримала потерпіла в присутності адвоката.

Суд стверджує, що всі процесуальні дії супроводжувались присутністю психолога, адвоката потерпілої, а також в окремих випадках представника служби в справах дітей.

Історія трапилася ще 24 серпня 2021 року. Давні знайомі дівчини запросили її до підвального приміщення у помешканні одного з них.  У підвалі один із хлопців вдарив її у живіт, після чого її силоміць роздягнули та по черзі зґв****ли, знімаючи відео.

Уже в вересні до поліції  із заявою звернулася бабуся дівчинки, яка помітила, що онука стала похмурою та закритою, та врешті дізналась при причини.

«Факт зґв****ння на допиті дівчинка підтвердила. Поліцейські встановили та розшукали причетних до злочину – двох 15-річних та 14-річного підлітків, зібрали докази та повідомили всім трьом про підозру у скоєнні групового зґв****ння неповнолітньої особи. Слідчі звернулися до суду з клопотанням про обрання підозрюваним запобіжних заходів», — розповіла  про слідчі дії у коментарі «Суспільному» речниця Нацполіції Ганна Дан.

Тоді хлопців взяли під варту без права внесення застави, а згодом справу відправили до суду.

Однак у  суді дівчина факт зґв****ння не підтвердила. Як стверджує речниця обласної прокуратури Катерина Хижняк, «експертиза не підтвердила зґв****ння».

«Натомість факт се****ного насильства, не пов’язаного з проникненням у тіло особи, таки мав місце», – каже вона.

При цьому, за  словами представниці Закарпатської прокуратури, під час ухвалення вироку «суд зважав на те, що особи є неповнолітніми, раніше не судимими, визнали вину та розкаялись».

У свою чергу у суді стверджують, що дівчина згідно із вироком суду має отримати грошову “моральну компенсацію” по 60 тисяч гривень від кожного.

Водночас після оголошення вироку суду історія отримала чималий  суспільний резонанс. Зокрема суддям та слідчим закидають підкуп та непрофесійний підхід, а також толерування насильства. У Закарпатській обласній прокуратурі уже заявили, що вивчають можливість оскарження вироку, на яке передбачено 30 днів з дня його проголошення, тобто до 14 квітня включно.