“Тоді добровольців буде достатньо”: Милованов запропонував підняти зарплати військовим і назвав цифру

Новини

Ексміністр економіки і президент Київської школи економіки Тимофій Милованов запропонува підняти зарплати військовим до такого рівня, щоб було достатньо добровольців. Наприклад, до 300 тисяч гривень на місяц. Про це він написав у Facebook, передають Патріоти України.

“Давайте порахуємо скільки грошей для цього потрібно. До війни робоча сила в Україні була біля 17 млн, а зараз… не знаю, скажімо 14 (і це оптимістично – бо призов в армію та міграція). Потрібно призвати пів мільона людей. Це 3,5% або 1 призваний на 27 непризваних. Тобто 27 людей мають додатково разом заплатити 300 тис. грн податків на місяць. Це трохи більше 11 тис. грн на людину в середньому. Чи це можливо? В теорії так, але це вимагатиме значного підвищення податків і боротьби з ухилянням”, – написав він.

Милованов пояснив: щоб така зарплата військового стала реальністю, уряд має підвищити середню зарплату пересічного українця до 75 тисяч гривень. “Можна прикинути через середню зарплату. Зараз середня зарплата 13-14 тис. грн. А для того щоб додатково платилось з неї 11 тис податків, вона має зрости на 61 тис грн. Тобто середня зарплата має стати 75 тис. грн. На вашу думку, це можливо?”, – запитав президент Київської школи економіки.