Трагедії в Умані можна було б уникнути: існує єдиний спосіб збивати ракети ще на території рф

Новини

Ранок 28 квітня розпочався для України із масштабної повітряної тривоги. У місті Умань Черкаської області росіяни потрапили ракетою до багатоповерхівки. Для обстрілів росіяни використовували крилаті ракети Х-101 та Х-555. Вони не вперше їх застосовують, раніше ними російські солдати стріляли по Сирії.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан ефірі для “24 Каналу” зазначив, що трагедії в Умані можна було б уникнути. politeka.net

За його словами, існує єдиний спосіб збивати ракети ще на території Росії.

“Для цього потрібні літаки рівня F-16, які Захід нам не хоче передавати. У таких літаків локатори, які бачать на тлі землі. Ракетами з F-16 можна перехоплювати російські ракети Х-101 и Х-555 ще на території росії. Його ракети AIM-120 з дальністю 150 км можуть збивати ракети над територією рф. Тобто, вони б до нас не долетіли”, – пояснив Роман Світан.

Полковник запасу додав, що росіяни скидають ракети над Каспійським морем за 1000 км від території України. Вони летять близько півтори години до наших кордонів. А літаки F-16 за цей час легко зможуть підготуватися та піднятися у повітря, потім засікти ракету росії та збити її.

ракетний удар, Умань

“Табу, накладене на передачу нам літаків F-16, призводить до таких трагедій, як в Умані. Але ми могли б їх уникнути. Принаймні F-16 збивають з легкістю ракети Х-101 і Х-555. Крім того, вони витрачають мільярд на передачу нам Patriot. За такі гроші нам могли би надіслати 100 літаків F-16. Тобто справа тут не в грошах, а в політиці”, – заявив Роман Світан.