Трамп зробив несподівану заяву про допомогу Україні: НАТО має платити нарівні з нами

Події

Колишній президент США Дональд Трамп посилив критику рівня допомоги НАТО Україні, заявивши, що Сполучені Штати надають на 100 мільярдів доларів більше за альянс.

Таку думку Трамп висловив у соціальній мережі Truth Socialpoliteka.net

“Ми допомагаємо Україні більш ніж на 100 мільярдів доларів більше, ніж НАТО. Ми не маємо нікого (у владі), кого б вони поважали, і вони наполягають на тому, щоб платити набагато менше, ніж ми. Неправильно, НАТО має платити нарівні з нами, і зараз. Вони зроблять це, якщо їх правильно попросити. Якщо ні, тоді Америка насамперед”, – зазначив Трамп.

У своїй заяві Трамп наголосив, що спостерігається нестача поваги до Сполучених Штатів серед членів НАТО, які, за його словами, наполягають на внесенні значно меншого внеску, ніж США. Він стверджував, що НАТО має внести ту ж суму, що й США, і закликав їх зробити це якнайшвидше, заявивши, що вони підкоряться, якщо їх правильно попросити. Трамп підтвердив свій підхід «Америка, перш за все».

Під час свого перебування на посаді президента США Трамп стверджував, що зміцнив НАТО, чинячи тиск на членів альянсу, щоб вони збільшили свої витрати на оборону, щоб досягти цільового показника у 2 відсотки ВВП.

Він наголосив на своїх зусиллях, спрямованих на те, щоб змусити 20 країн, які не виконують свою справедливу частку фінансових зобов’язань, виплатити свою частку, стверджуючи, що це призвело до збільшення внесків.

Дональд Трамп

“Коли я сказав 20 країнам, які не платили свою справедливу частку, що вони повинні платити, і сказав, що без цього ви не матимете військового захисту США, гроші потекли річкою. Після стільки років, коли США оплачували рахунки, це було чудове видовище Але тепер, коли мене немає, щоб сказати: “Ви повинні платити”, вони знову взялися за старе”, – резюмував Трамп.

Трамп

Трамп, однак, висловив невдоволення поточним станом справ, припустивши, що без його прямого втручання члени НАТО повернулися до своєї колишньої практики недостатніх фінансових внесків. Заяви колишнього президента наголошують на його давньому акценті на розподілі тягаря всередині НАТО та його вірі у відстоювання американських інтересів у міжнародних альянсах.