Тримайте гроші при собі, а язик за зубами: 22 листопада велике церковне свято, що заборонено робити

Новини

Сьогодні, 22 листопада, в православному календарі день пам’яті святого Прокопія Читця. За церковними переказами він народився у Єрусалимі та був читцем в Кесарійській церкві. Там Прокопій роз’яснював вірянам Святе Письмо і перекладав тексти сирійською мовою. Прославився Прокопій своїм даром зцілення. Намісник Палестини наказав схопити Прокопія, його довго мучили, змушуючи принести жертву язичницьким богам. Зрештою, коли святий відмовився це зробити, йому відрізали голову.

Також, 22 листопада – день пам’яті Архипа і Філімона. Вони були апостолами від 70-ти, які проповідували Євангеліє в Колосах, Лаодиції і Ієрополі, учнями апостола Павла, який написав їм листи, що входять до Нового Заповіту. Архип був сином Філімона і його дружини Апфії, яка також була рівноапостольною мученицею. Філімон був багатим і благочинним християнином, який приймав у своєму домі збори вірян. Архип був першим єпископом Колосського і згодом Лаодиційського. Вони обоє страждали за віру від язичників і були вбиті мечем під час одного з гонінь на християн. Їхні мощі були перенесені до Константинополя і поховані в церкві святих апостолів.

Наші предки в такий день нічого не позичали та не брали в борг. Вірили, що це не принесе користі. Також, під забороною скандали, оббріхування, плітки. Не варто планувати і далеку дорогу, бо вона принесе тільки проблеми.

З давніх давен існують прикмети цього дня:

тепла погода – зима буде довгою і сніжною;

вовки вийшли з лісу і підійшли до людського житла — скоро почнеться сувора зима;

снігопад — до травневої негоди.

Іменини сьогодні святкують Архип, Олексій, Опанас, Валерія, Василь, Володимир, Герасим, Іван, Ілля, Максим, Михайло, Петро, Павло, Тадей, Федір.