“Це дуже погано для нас”: на Україну обрушилося нове випробування

Новини

Євросоюз провалив графік постачання Україні снарядів, відомий експерт назвав ймовірну причину.

Європейський Союз не зможе виконати свій план із постачання мільйона артилерійських снарядів в Україну до березня 2024 року серед причин цього не тільки бюрократія і стан оборонного виробництва. politeka.net

Так, на думку відомого військового експерта і полковника запаса ЗСУ Олега Жданова, відіграє роль ще й зацікавленість виробників в Європейських країнах.

«Ніхто з Єврокомісії не поміркував про те, щоб дати гарантії. Сьогодні вони розгорнуть виробництво і в десять разів піднімуть обсяги виробництва боєприпасів, а післязавтра що робити? Зупиняти виробництво і звільняти людей? Якби зробили обрис перспективи подальшого розвитку і державного централізованого замовлення цих боєприпасів на подальшу перспективу, я думаю, що вони б поквапилися», – припустив Олег Жданов в інтерв’ю “Руно”

Експерт також підкреслив, що війна не на їх території, тож вони особливо можуть не поспішати.

«І зараз, як вони кажуть – не справимося в цьому році, до березня, може, щось зробимо. Це дуже погано для нас і нам треба шукати, хто нам компенсує ці боєприпаси на сьогоднішній день», – зазначив Олег Жданов.

Додамо, раніше президент Латвії Едгар Рінкевич повідомив, що Європейському Союзу слід почати купувати боєприпаси для України в третіх країнах.

«Ми розуміємо, що війна триватиме довше, ніж можна було передбачити півтора року тому, ми маємо серйозно поставитися до того, як працює європейська оборонна промисловість і як ми розв’язуємо проблему”, – казав Рінкевич.