Це що в метрах?! Нoвий скaндал! Макаpони по 154 грн за кілограм для шкіл. Вийде пpиємна сума 1,2 мільйона грн. маржі

Новини

Українці збунтувалися після закупівлі управлінням освіти макаронів для шкіл більш ніж за 100 гривень за кілограм.

Управління освіти Рівного закупило макарони за цінами, втричі дорожчими, ніж вони у магазинах та супермаркетах. За кілограм без ПДВ – 128 грн., з ПДВ – 154 грн.  politeka.net

Також цікаво, що тендер на закупівлю макаронних виробів чиновники провели без електронних торгів, без уточнень, які саме макарони закуповуються на загальну суму 1,6 млн. грн.

Про це йдеться у розслідуванні видання “Наші гроші”.

Згідно з контрактом, цього року розраховують купити 12 тисяч кілограмів. “І якщо “прикурити” по сотні гривень на кожному – вийде приємна сума 1,2 мільйона гривень маржі із загальної суми контракту 1,6 млн грн”, – підрахували журналісти.

Начальником управління освіти Рівненської міськради є Богдан Турович. Контактною особою управління із цієї закупівлі є Оксана Леонідівна Сиськова.

Немає опису світлини.

Після виходу матеріалу Турович відреагував на розслідування і почав виправдовуватися, публікуючи фото документів, де вказана ціна макаронів 109 грн за кг, а вартість не може бути вищою за граничну. З оприлюднених чиновником фото стає відомо, що за таку ціну купують макарони дніпропетровського підприємства “Біостандарт”. У відкритих джерелах є пропозиції щодо продажу макаронів цього виробника з борошна вищого ґатунку по 18 гривень за кіло. Якщо купувати макарони із твердих сортів пшениці цього виробника, потрібно віддати по 50 гривень за кілограм. Тобто щонайменше вдвічі дешевше за закупівельну ціну 109 гривень.

Слід сказати, що ситуація із закупівлею макаронів для шкіл і дитячих садків викликала громадський резонанс у соцмережах. Останні кілька днів цей скандал активно коментують рівняни, вимагаючи розслідування та покарання для винних:

“Створюйте громадські організації з контролю, тому що справи не буде, ці корупціонери не зміняться, тому що руки сверблять”.

“А де наші правоохоронні органи, красти у війну – це мародерство”.

“Це тільки макарони? Цікаво, за якою ціною вони купують м’ясо?”.

“Згідно з постановою 1178 (закупівля товарів) – процедура проведена правильно. Згідно з даними Головного управління статистики – вартість у січні за 1 кг макаронів з твердих сортів становить 109 грн. 56 коп. Нехай діти їдять нормальні макарони”.

“Скільки тих школярів є, що стільки макаронів закупили?”.

“Злодій повинен сидіти у в’язниці”.

“Невірна інформація. Вони купили у Метрах, а не в кілограмах”.

“Телефонуйте на гарячу американську лінію. Там знають, що з такими заготівельниками робити”.