Ціни можуть злетіти аж на 25%! Українців попередили про здорожчання молочки

Новини

В Україні невдовзі можуть значно подорожчати молочні продукти, а деякі товари навіть можуть бути в дефіциті. Зокрема, йдеться про вершкове масло. Так, вартість масла може вирости приблизно на 20-25% порівняно з літніми показниками. Про це розповів аналітик молочних ринків Максим Фастєєв у коментарі УНІАН, передають Патріоти України.

Фахівець підкреслив, що на подорожчання молочки впливає динаміка закупівельних цін сирого молока. А це в свою чергу залежить від балансу попиту та пропозиції.

Фастєєв додав, що спека, яка була в серпні, негативно вплинула на показники виробництва сирого молока в нашій країні. Зокрема, теплові удари нашкодили коровам, через що сталося падіння продуктивності тривалістю аж у кілька місяців.

“З іншої сторони, попит на молочну продукцію останні місяці зростав – бум внутрішнього туризму та нова хвиля повернення українців з-за кордону перед початком навчального періоду продукували активні продажі сирів та свіжої категорії в HoReCa та рітейлі”, – пояснив фахівець.

Крім того, однією із причин подорожчання молочки є те, що багато роздрібних мереж минулого місяця продавали молокопродукти зі знижкою. Це спровокувало підвищений попит на сире молоко, закупівельні ціни на яке з серпня по жовтень зросли на понад 15%.