Ціни на популярний продукт досягли абсолютного історичного рекорду: таких високих ще не було

Новини

Оптові ціни на цибулю в Україні відновили зростання і досягли абсолютного історичного рекорду і в місцевій валюті, і в доларах США.

Останні три тижні зросли ціни на популярний продукт, який почала дешевшати у квітні. Йдеться про ціну на цибулю. Експерти пояснюють, що ціни на цей популярний продукт почали зростати, бо місцевої цибулі практично не лишилося. Тобто, в Україні спостерігається дефіцит. politeka.net

магазин, супермаркет, продукти

Експерти кажуть, що імпорт із країн ЄС цибулі врожаю пропонується за цінами $1,20-1,40/кг, і цього тижня ціни зросли. У самому ЄС ціни на торішню цибулю ріпчасту теж зростають.

На українському ринку є і цибуля ріпчаста нового врожаю, яка пропонується дешевше. Єгипетську продукцію зараз можна придбати від 0,90 дол./кг. Але попит на неї не такий високий, як на цибулю врожаю минулого року. Пояснюється це низькою якістю продукту.

Аналітики очікують зниження оптових цін на цибулю приблизно з 15 червня, коли у південних регіонах України та Молдови почнуть збирати ранню цибулю.

При цьому нині ціни на цибулю в Україні досягли абсолютного історичного рекорду. Таких високих цін цей продукт ще був.

Так, за даними Мінфіну, цибулю ріпчасту в магазинах зараз продають у середньому по 67,42 гривень за кілограм. У той же час цибулю ріпчасту молоду в середньому пропонують за ціною 69, 90 гривень. Тим часом синя цибуля продається за ціною 72, 30 гривень.

Джерело: EastFruit .