Ціни на продукти чекає на нове подорожчання: що може злетіти в ціні зовсім скоро

Новини

Експерти попередили про нове зростання цін на продукти в Україні та розповіли, що може подорожчати.

З введенням зростання ціни на електроенергію та пальне з 1 липня 2023 року в Україні стали очевидними нові сплески ціни на продукти, зокрема подорожчають продукти промислової переробки.

Експерти підтверджують, що ціни на м’ясо та м’ясопродукти продовжать зростати, а також на овочі та рибу, також припиниться зниження ціни на макаронні вироби.

Тенденції динаміки споживчої ціни на продукти харчування давав підстави сподіватись на зниження ціни у липні, але зростання вартості електроенергії та пального може призвести до нових підвищень ціни на продукти, особливо на продукцію промислової переробки та тваринництва.

За останні місяці споживчі ціни на продукти зросли, а в червні зростання склало лише 0,1%, що є найменшим рівнем збільшення ціни у цьому році. На протязі попередніх місяців у 2023 році збільшення ціни становило 1,4-2,3% в перші три місяці, 0,3% у квітні та 0,9% у травні.

Згідно з прогнозами Національного банку України, продовольча інфляція у цьому році залишатиметься високою, особливо через зростання ціни на плодоовочеву продукцію.

Нещодавні роки також характеризувалися збільшенням вартості деяких продуктів. У 2022 році найбільш суттєво здорожчали овочі, яйця, крупи, риба та сало, у 2021 році — овочі, соняшникова олія та цукор, а у 2020 році — цукор, гречана крупа, яйця та соняшникова олія.

Джерело: Інститут аграрної економіки.