Ціни на продукти почнуть зростати: чим варто запастись наперед

Новини

За даними Державної служби статистики України, ціни на низку продуктів вже зросли.

На українському ринку помітна тенденція до зниження ціни на сезонні овочі та фрукти протягом літнього періоду. Згідно з передбаченнями фахівців, восени ціни на більшість товарів також не збільшаться, але ця ситуація може змінитися весною наступного року чи вже зимою. politeka.net

магазин, супермаркет, продукти

За повідомленням Дмитра Соломчука, члена Комітету з аграрної та земельної політики весною можуть відбутися зміни у цінах через низький врожай та труднощі з логістикою через конфлікт.

Соломчук вказав, що вже зараз аграрії стикаються з проблемами логістики на великих територіях країни. Особливу увагу потребують фермери на територіях, які не контролюються, оскільки для них важливо забезпечити техніку, склади та інфраструктуру.

Поки що в Україні не передбачається підвищення ціни на продукти восени. Однак весною можуть подорожчати окремі овочі. Світові ринки також можуть стикнутися зі здорожчанням в ціні пшениці, ріпаку та соняшника через неврожай та проблеми з логістикою, викликані війною.

магазин, супермаркет, продукти

Також багато експертів вважають, що ціни на імпортовані товари залишаться високими в найближчий час, і подешевшання яєць в ціні в Україні може бути неочікуваним.

Згідно з даними Державної служби статистики України, ціни на яйця у червні перевищили минулорічні показники на 1,7 раза і становили в середньому по країні 42,39 гривні за десяток.